Středočeský kraj
Co ohlásily provozovny v kraji. Kraj a okres určujeme z kódu okresu provozovny (náš výpočet; kódy před rokem 2008 převádíme na dnešní). Bez pořadí, bez srovnání s jinými kraji a bez přepočtu na obyvatele. Součty přes různé látky neuvádíme.
Ohlášení je zákonná povinnost nad prahovými hodnotami, ne zjištění, že provozovna porušila limit. Místo provozovny není místo, kam emise dopadají.
Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.
Ohlašující provozovny podle roku
| Rok | Provozovny | Položky |
|---|---|---|
| 2004 | 120 | 313 |
| 2005 | 105 | 336 |
| 2006 | 117 | 341 |
| 2007 | 162 | 508 |
| 2008 | 174 | 538 |
| 2009 | 463 | 996 |
| 2010 | 577 | 1 168 |
| 2011 | 634 | 1 145 |
| 2012 | 630 | 1 108 |
| 2013 | 674 | 1 146 |
| 2014 | 696 | 1 149 |
| 2015 | 748 | 1 239 |
| 2016 | 320 | 742 |
| 2017 | 310 | 755 |
| 2018 | 309 | 685 |
| 2019 | 309 | 689 |
| 2020 | 315 | 630 |
| 2021 | 302 | 593 |
| 2022 | za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí | |
| 2023 | 304 | 598 |
| 2024 | 313 | 1 635 |
| 2025 | 301 | 1 587 |
Rok 2025 podle typu hlášení
| Typ | Provozovny | Klíče (provozovna, látka) | Položky |
|---|---|---|---|
| Úniky do ovzduší | 91 | 133 | 133 |
| Úniky do vody | 8 | 17 | 17 |
| Úniky do půdy | žádný řádek | ||
| Přenosy látek v odpadních vodách | 6 | 15 | 15 |
| Přenosy látek v odpadech | 58 | 139 | 139 |
| Předaný nebezpečný odpad | 216 | 216 | 515 |
| Předaný ostatní odpad | 98 | 98 | 768 |
Látky 2025
| Látka | Typ | Provozovny | Položky | Součet (náš výpočet) |
|---|---|---|---|---|
| Arsen a sloučeniny (jako As) | látky v odpadech | 5 | 5 | 1 907,418 kg |
| Benzen | látky v odpadech | 2 | 2 | 4,258 kg |
| Dichloromethan (DCM) | látky v odpadech | 1 | 1 | 16 692 kg |
| Kadmium a sloučeniny (jako Cd) | látky v odpadech | 11 | 11 | 47 274,826 kg |
| Kyanidy (jako celkové CN) | látky v odpadech | 2 | 2 | 1 551,97 kg |
| Měď a sloučeniny (jako Cu) | látky v odpadech | 39 | 39 | 9 935 701,187 kg |
| Naftalen | látky v odpadech | 1 | 1 | 294,83 kg |
| Olovo a sloučeniny (jako Pb) | látky v odpadech | 32 | 32 | 1 438 650,576 kg |
| Polychlorované bifenyly (PCB) | látky v odpadech | 2 | 2 | 1,494 kg |
| Polychlorované naftaleny (PCN) | látky v odpadech | 1 | 1 | 0,00001 kg |
| Polycyklické aromatické uhlovodíky (PAU) | látky v odpadech | 1 | 1 | 0,03 kg |
| Rtuť a sloučeniny (jako Hg) | látky v odpadech | 5 | 5 | 133,693 kg |
| Toluen | látky v odpadech | 3 | 3 | 72 909,182 kg |
| Trichlormethan | látky v odpadech | 1 | 1 | 5 478 kg |
| Xyleny | látky v odpadech | 3 | 3 | 95 470,092 kg |
| Zinek a sloučeniny (jako Zn) | látky v odpadech | 30 | 30 | 5 550 316,425 kg |
| Celkový fosfor | odpadní vody | 1 | 1 | 32 893 kg |
| Celkový organický uhlík (TOC) (jako celkové C nebo COD/3) | odpadní vody | 3 | 3 | 350 113,226 kg |
| Ethylbenzen | odpadní vody | 1 | 1 | 157 kg |
| Fenoly (jako celkové C) | odpadní vody | 1 | 1 | 40,49 kg |
| Fluoridy (jako celkové F) | odpadní vody | 2 | 2 | 19 302,046 kg |
| Měď a sloučeniny (jako Cu) | odpadní vody | 1 | 1 | 88,9 kg |
| Nikl a sloučeniny (jako Ni) | odpadní vody | 3 | 3 | 5 293,965 kg |
| Toluen | odpadní vody | 1 | 1 | 52 kg |
| Zinek a sloučeniny (jako Zn) | odpadní vody | 2 | 2 | 7 165,876 kg |
| Amoniak (NH3) | ovzduší | 56 | 56 | 923 670 kg |
| Arsen a sloučeniny (jako As) | ovzduší | 1 | 1 | 26,11 kg |
| Chlor a anorganické sloučeniny (jako HCl) | ovzduší | 2 | 2 | 39 353,015 kg |
| Fluor a anorganické sloučeniny (jako HF) | ovzduší | 2 | 2 | 21 681,132 kg |
| Fluorované uhlovodíky (HFC) | ovzduší | 5 | 5 | 2 108,2 kg |
| Kyanovodík (HCN) | ovzduší | 1 | 1 | 399,8 kg |
| Metan (CH4) | ovzduší | 4 | 4 | 1 441 202 kg |
| Nemethanové těkavé organické sloučeniny (NMVOC) | ovzduší | 6 | 6 | 1 443 728 kg |
| Nikl a sloučeniny (jako Ni) | ovzduší | 1 | 1 | 138,543 kg |
| Oxid dusný (N2O) | ovzduší | 3 | 3 | 399 435,282 kg |
| Oxid uhelnatý (CO) | ovzduší | 3 | 3 | 3 191 536,246 kg |
| Oxid uhličitý (CO2) | ovzduší | 10 | 10 | 4 962 389 870,461 kg |
| Oxid uhličitý (CO2) bez spalování biomasy | ovzduší | 10 | 10 | 4 606 673 370,461 kg |
| Oxidy dusíku (NOx/NO2) | ovzduší | 6 | 6 | 3 149 716,765 kg |
| Oxidy síry (SOx/SO2) | ovzduší | 5 | 5 | 3 209 308,943 kg |
| PCDD+PCDF (dioxiny+furany) (jako Teq) | ovzduší | 1 | 1 | 0,000126 kg |
| Pevné částice (PM10) | ovzduší | 2 | 2 | 61 418,842 kg |
| Rtuť a sloučeniny (jako Hg) | ovzduší | 3 | 3 | 104,043 kg |
| Styren | ovzduší | 9 | 9 | 9 892,313 kg |
| Zinek a sloučeniny (jako Zn) | ovzduší | 3 | 3 | 974,668 kg |
| 1, 2-dichlorethan (EDC) | voda | 1 | 1 | 111 kg |
| Arsen a sloučeniny (jako As) | voda | 3 | 3 | 175,3 kg |
| Celkový dusík | voda | 2 | 2 | 69 093,5 kg |
| Kyanidy (jako celkové CN) | voda | 1 | 1 | 89,3 kg |
| Měď a sloučeniny (jako Cu) | voda | 1 | 1 | 99,565 kg |
| Per- a polyfluorované uhlovodíky (PFAS) | voda | 5 | 5 | 3,295 kg |
| Rtuť a sloučeniny (jako Hg) | voda | 1 | 1 | 1,69 kg |
| Trichlormethan | voda | 1 | 1 | 47 kg |
| Zinek a sloučeniny (jako Zn) | voda | 2 | 2 | 602,931 kg |
Okresy 2025
| Okres | Provozovny | ovzduší | voda | odpadní vody | látky v odpadech | nebezpečný odpad | ostatní odpad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benešov | 30 | 17 | žádný | žádný | 3 | 32 | 25 |
| Beroun | 21 | 6 | žádný | žádný | 8 | 60 | 42 |
| Kladno | 32 | 17 | 2 | žádný | 22 | 44 | 79 |
| Kolín | 33 | 6 | žádný | 1 | 23 | 55 | 106 |
| Kutná Hora | 25 | 12 | žádný | 1 | 6 | 32 | 30 |
| Mělník | 25 | 22 | 9 | 3 | 24 | 43 | 102 |
| Mladá Boleslav | 32 | 17 | 1 | 9 | 13 | 64 | 120 |
| Nymburk | 19 | 9 | žádný | žádný | 3 | 22 | 18 |
| Praha-východ | 17 | 2 | žádný | 1 | 7 | 36 | 75 |
| Praha-západ | 19 | 8 | žádný | žádný | 9 | 37 | 63 |
| Příbram | 36 | 14 | 5 | žádný | 18 | 70 | 79 |
| Rakovník | 12 | 3 | žádný | žádný | 3 | 20 | 29 |
Provozovny, které ohlásily za 2025
| Okres | Provozovna a provozovatel | Ohlášeno |
|---|---|---|
| Benešov | ALPLA, spol. s r.o.ALPLA, spol. s r.o., IČO 48026590 | nebezpečný odpad |
| Benešov | Anaerobic Power Biogas Benešov a.s.Anaerobic Power Biogas Benešov a.s., IČO 02318024 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Benešov | Areál IIIZES Křivsoudov s.r.o., IČO 47542888 | ovzduší 1 |
| Benešov | BAEST Machines & Structures a.s.BAEST Machines & Structures, a.s., IČO 28939131 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Benešov | Chov skotu PavloviceRolnická společnost, a. s., IČO 46356053 | ovzduší 1 |
| Benešov | Farma PetroviceDZV NOVA, a.s., IČO 47048522 | ovzduší 1, nebezpečný odpad |
| Benešov | Farma Trhový ŠtěpánovZD Trhový Štěpánov a.s., IČO 25714830 | ovzduší 1 |
| Benešov | Farma ČechticeZemědělské družstvo Čechtice, IČO 00101834 | ovzduší 1 |
| Benešov | KAVALIERGLASS, a.s. provozovna SázavaKAVALIERGLASS, a.s., IČO 47468815 | ovzduší 1, nebezpečný odpad |
| Benešov | Kemper spol. s r.o. - lakovnaKemper spol. s r.o., IČO 45793964 | nebezpečný odpad |
| Benešov | MAVEL a.s.Mavel, a.s., IČO 00549771 | nebezpečný odpad |
| Benešov | METAZ a.s.METAZ Týnec a.s., IČO 24759597 | nebezpečný odpad |
| Benešov | Mubea Transmission Components s.r.o. - závod Dolní KraloviceMubea Transmission Components s.r.o., IČO 27959015 | nebezpečný odpad |
| Benešov | Obalovna ChotýšanyB E S s.r.o., IČO 43792553 | nebezpečný odpad |
| Benešov | PETER - GFK spol. s r.o., provozovna Trhový ŠtěpánovPETER - GFK spol. s r.o., IČO 62026852 | ovzduší 1, nebezpečný odpad |
| Benešov | Provozovna BenešovSchreiber Czech Republic s.r.o., IČO 01893556 | nebezpečný odpad |
| Benešov | Sellier&Bellot Int. a.s.Sellier & Bellot Int. a.s., IČO 19417772 | látky v odpadech 3, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Benešov | TOP ALULIT s.r.o.TOP ALULIT s.r.o., IČO 26957400 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Benešov | Výrobně-obchodní družstvo Zdislavice - Farma ChlumVýrobně-obchodní družstvo Zdislavice, IČO 47048573 | ovzduší 1 |
| Benešov | Výrobně-obchodní družstvo Zdislavice - Farma ZdislaviceVýrobně-obchodní družstvo Zdislavice, IČO 47048573 | ovzduší 1 |
| Benešov | Wrigley Confections ČR, kom. spol.Wrigley Confections ČR, kom. spol., IČO 47114851 | nebezpečný odpad |
| Benešov | ZP Keblov, a.s. - Farma MnichoviceZP Keblov, a.s., IČO 26153700 | ovzduší 1 |
| Benešov | Závod Božkovice - chov prasatMydlářka a.s., IČO 46356142 | ovzduší 1 |
| Benešov | Závod Jankov - chov prasatMydlářka a.s., IČO 46356142 | ovzduší 1 |
| Benešov | Závod Líšno - výkrm brojlerůMydlářka a.s., IČO 46356142 | ovzduší 1 |
| Benešov | Závod Mezno - chov prasatMydlářka a.s., IČO 46356142 | ovzduší 1 |
| Benešov | Závod Mydlářka - chov drůbežeMydlářka a.s., IČO 46356142 | ovzduší 1 |
| Benešov | Závod Strážovice - chov prasatMydlářka a.s., IČO 46356142 | ovzduší 1 |
| Benešov | závod NeštěticeMydlářka a.s., IČO 46356142 | ovzduší 1 |
| Benešov | ČOV BenešovVodohospodářská společnost Benešov a.s., IČO 47535865 | ostatní odpad |
| Beroun | 1. Provozovna BerounSwisspearl Česká republika a.s., IČO 18600247 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Beroun | Areál sídla společnostiLOMY MOŘINA spol. s r.o., IČO 61465569 | nebezpečný odpad |
| Beroun | BILSTEIN CEE a.s.BILSTEIN CEE a.s., IČO 26688981 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Beroun | BUZULUK Komárov, a.s.BUZULUK a.s., IČO 25056301 | nebezpečný odpad |
| Beroun | Hronovský Zdice ČernínHRONOVSKÝ s.r.o., IČO 26000458 | látky v odpadech 2, nebezpečný odpad |
| Beroun | MME ŽebrákMuramoto Manufacturing Europe s.r.o., IČO 27248887 | látky v odpadech 1, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Beroun | Mubea Seating Components s.r.o.Mubea Seating Components s.r.o., IČO 09667270 | nebezpečný odpad |
| Beroun | Mubea Transmission Components s r.o.Mubea Transmission Components s.r.o., IČO 27959015 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Beroun | Mubea, spol. s r.o.Mubea, spol. s r.o., IČO 62417215 | nebezpečný odpad |
| Beroun | Mubea, spol. s r.o. - provozovna ZBFMubea, spol. s r.o., IČO 62417215 | nebezpečný odpad |
| Beroun | Piston Rings Komarov s.r.o.Piston Rings Komarov s.r.o., IČO 06143814 | nebezpečný odpad |
| Beroun | SAVEA spol. s r. o.SAVEA spol. s r.o., IČO 16847407 | ovzduší 1, nebezpečný odpad |
| Beroun | Saint-Gobain Sekurit CR, spol. s r. o.Saint-Gobain Sekurit ČR spol. s r.o., IČO 61856495 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Beroun | Smurfit Kappa Czech s.r.o., závod ŽebrákSmurfit Westrock Czech s.r.o., IČO 25105582 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Beroun | UCB TECHNOMETAL - Chrustenice stará halaUCB TECHNOMETAL, s.r.o., IČO 62966529 | látky v odpadech 1 |
| Beroun | UCB TECHNOMETAL - Loděnice nová halaUCB TECHNOMETAL, s.r.o., IČO 62966529 | látky v odpadech 1, nebezpečný odpad |
| Beroun | VKV Housina - velkokapacitní vepřínAGP Beroun-Agropodnik, a.s., IČO 46351094 | ovzduší 1 |
| Beroun | VKV Levín - velkokapacitní vepřínAGP Beroun-Agropodnik, a.s., IČO 46351094 | ovzduší 1 |
| Beroun | Vápenka Čertovy schody, a.s.Vápenka Čertovy schody a.s., IČO 45348626 | ovzduší 3, nebezpečný odpad |
| Beroun | Wiegel Žebrák žárové zinkování s.r.o.Wiegel Žebrák žárové zinkování s.r.o., IČO 62957139 | látky v odpadech 1, nebezpečný odpad |
| Beroun | Zařízení ke sběru a zpracování autovraků Sbohem AutoSbohemAUTO s.r.o., IČO 26196727 | látky v odpadech 2, nebezpečný odpad |
| Kladno | AIS LányAIS Automotive Interior Systems Lany s.r.o., IČO 27462153 | nebezpečný odpad |
| Kladno | AVE sběrné suroviny a.s.AVE sběrné suroviny a.s., IČO 00671151 | ostatní odpad |
| Kladno | BEWI Circular Czechia s.r.o. BEWI Circular Czechia s.r.o., IČO 27877574 | nebezpečný odpad |
| Kladno | DP SlanýBIO CENTRUM spol. s r.o., IČO 62958542 | látky v odpadech 6, ostatní odpad |
| Kladno | DREXX s.r.o.DREXX s.r.o., IČO 26512858 | nebezpečný odpad |
| Kladno | Dekontaminační zařízení ChržínLimek plus spol. s r.o., IČO 28818709 | ostatní odpad |
| Kladno | F.X.MEILLER Slaný s.r.o.F.X. MEILLER Slaný s.r.o., IČO 49706454 | ovzduší 1, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Kladno | Farma ZloniceANIMO Žatec, a.s., IČO 00044628 | ovzduší 1 |
| Kladno | KOVOŠROT GROUP CZ s.r.o. KladnoKOVOŠROT GROUP CZ s.r.o., IČO 28674286 | látky v odpadech 3, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
Další provozovny (241, načtou se po otevření)
Stejný kraj jinde
Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.
Jak počítáme
Co zdroj dodává (údaj ze zdroje)
- Pro každou provozovnu, ohlašovací rok, typ a látku ohlášené množství a jeho jednotku.
- U odpadů množství za provozovnu a rok, nebezpečný a ostatní odpad, v tunách.
- Od roku 2024: metodu zjištění (měřeno, vypočteno, odhadnuto) s klasifikací, havarijní část a celkové množství, u odpadů způsob nakládání (využití R, odstranění D).
- Do roku 2023: ohlašovací práh u každého řádku, jak ho uvádí vrstva CENIA.
- O provozovně: IČP, název, obec (ZÚJ), okres (LAU1), CZ-NACE (do roku 2008 OKEČ), činnosti podle IRZ, E-PRTR a IPPC, příznak E-PRTR, povodí.
- IČO a název provozovatele: po letech ve vrstvách CENIA; pro roky ze souboru MŽP z registru CRŽP.
Co počítáme a zařazujeme my (náš výpočet, naše klasifikace)
Součty za republiku, kraj a okres
Součet ohlášených množství JEDNÉ látky, JEDNOHO typu a JEDNÉ jednotky. Zdroj žádné součty nevede. Nejde o emise celé země: provozovny pod prahem neohlašují a inventuru emisí vede ČHMÚ. Pro roky ze souboru MŽP sčítáme sloupec Množství celkem (včetně havarijní části, údaj zdroje); havarijní část ukazujeme zvlášť. Součty přes různé látky neuvádíme.
Neobvykle vysoké hodnoty
U každé provozovny porovnáváme roční hodnotu s mediánem všech jejích let u téže látky, typu a jednotky. Je-li víc než 100krát vyšší a tvoří-li zároveň aspoň 1 % celostátního součtu té látky a typu v daném roce, do našich součtů ji nezapočítáváme a uvádíme ji vedle součtu (menší hodnoty součet viditelně nemění, necháváme je v něm). Často jde o hodnotu zhruba 1000krát vyšší než obvykle, což odpovídá kilogramům zapsaným jako tuny; zdroj ji neopravil a my ji neopravujeme. Pravidlo je mechanické a zachytí i skutečný jednorázový výkyv, který od chyby v datech nerozlišíme; proto ukazujeme součet s hodnotou i bez ní a seznam takových hodnot je v metodice.
Počty položek
Počty řádků jsou náš počet položek, ne počet událostí: vrstva CENIA sdružuje až pět typů do jednoho záznamu provozovny a soubor MŽP dělí odpad jedné provozovny až do desítek dílčích řádků podle metody a způsobu nakládání. Proto u posledního roku uvádíme i počet klíčů (provozovna, typ, látka) a počet ohlašujících provozoven.
Kraj a dnešní okres
Z kódu okresu (LAU1). Kódy CZ061 a CZ062 z doby před rokem 2008 a pražské kódy CZ0101 až CZ010F převádíme na dnešní kódy.
Provozovatel za roky ze souboru MŽP
Soubor s úniky a přenosy IČO provozovatele neuvádí; bereme ho z registru provozoven CRŽP staženého spolu se souborem nebo před ním. U starších let platí provozovatel, kterého uvádí vrstva daného roku (provozovatel se mění: v roce 2023 měla řada provozoven jiného provozovatele než dnes).
Zda provozovatele jmenujeme
Podle právní formy v Registru ekonomických subjektů ČSÚ nebo v registru MONITOR, zvlášť pro každý rok. Když nelze ověřit, že nejde o fyzickou osobu, provozovnu uvádíme jen okresem; její čísla jsou v součtech.
Co z dat nevyčtete
Rok 2022
MŽP data za rok 2022 zveřejnilo, soubor později přepsalo novějším rokem; kopii nemáme. Mapová služba CENIA vrstvu za rok 2022 nemá.
Provozovny pod prahem
Kdo je pod ohlašovacím prahem, neohlašuje; chybějící řádek není nula. Práh přitom není spodní hranicí dat: objevují se i hodnoty pod ním.
Porovnání s povolenými limity
IRZ neříká, zda někdo překročil limit svého povolení.
Kam emise dopadají
Místo provozovny není místo, kam emise dopadají.
Zlomy v řadě
2004 až 2006: 2004 až 2006: opakované řádky
Vrstvy opakují údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou (náš výpočet).
2004 až 2009: Do roku 2009 staré kódy
Činnost podle OKEČ místo CZ-NACE a kódy krajů z doby před rokem 2008; kraje převádíme na dnešní.
2007 až 2008: Odpady 2007 a 2008 jen za provozovny E-PRTR
Za tyto roky jsou odpady jen v podmnožině E-PRTR a bez jednotky; před rokem 2007 odpady ve vrstvách nejsou.
2009: 2009: nový formát vrstev
Od roku 2009 nese záznam provozovny až pět pozic; typ určujeme podle pozice.
2016: 2016: méně provozoven s odpady
Počet provozoven ohlašujících odpad klesl mezi lety 2015 a 2016 přibližně na polovinu; důvod data neuvádějí.
2015: 2015: prázdný záznam
Vrstva emisí 2015 obsahuje jeden prázdný záznam, který rozbíjí její výstup ve formátu JSON; data bereme ve formátu CSV.
2017: Od 2017 oxid uhličitý dvakrát
Od roku 2017 se ohlašuje i oxid uhličitý bez spalování biomasy. Obě řady se nesčítají.
2021: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách
Pozici 5 zdroj popisuje jako přenosy v odpadních vodách, látky odpovídají přenosům v odpadech (řadíme je tam, naše klasifikace). Množství přenosů v odpadních vodách vrstva neuvádí.
2021: 2021: prahy u přenosů v odpadech skryty
Prahy u pozice 5 v roce 2021 odpovídají seznamu pro odpadní vody (měď 50 kg místo 500 kg), proto je u této řady neukazujeme.
2022: 2022 chybí
Za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí.
2023: 2023: jeden řádek za látku
Vrstva 2023 má jeden řádek za provozovnu, typ a látku.
2024 až 2025: Od 2024 soubor MŽP
Dílčí řádky podle metody a způsobu nakládání, bez prahů, provozovatel z registru CRŽP. Součty používají Množství celkem včetně havarijní části; havarijní část ukazujeme zvlášť.
Údaje ukazujeme tak, jak je zdroj dodal; co počítáme my, je označeno jako náš výpočet. Chybějící údaj není nula. Zdroj: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí (IRZ) (otevřená data). Data: Integrovaný registr znečišťování (MŽP; historická data CENIA pod licencí CC0 1.0). Součty, převody jednotek, zařazení typů podle pozice ve vrstvě, kraje z kódů okresů a sloučení zápisů látek: statnifinance.cz. Licence CC0 1.0 platí pro historická data CENIA (mapová služba IRZ, ohlašovací roky 2004 až 2023). U souborů MŽP (úniky a přenosy látek, provozovny IRZ v CRŽP) uvádí Národní katalog otevřených dat podmínky užití: neobsahují autorská díla, nejsou autorskoprávně chráněnou databází ani databází chráněnou zvláštním právem pořizovatele. Historická data CENIA jsou pod licencí CC0 1.0. Příznak katalogu, že data neobsahují osobní údaje, neodpovídá obsahu: mezi provozovateli jsou podnikající fyzické osoby. Celá metodika.
