statnifinance.cz
IRZ / Látky

Kyanidy (jako celkové CN)

Ohlášeno v letech 2004 až 2025 jako voda, půda, odpadní vody, látky v odpadech. Součty jsou náš výpočet: vždy jen této látky, jednoho typu a jedné jednotky. Součty přes různé látky neuvádíme.

Ohlášení je zákonná povinnost nad prahovými hodnotami, ne zjištění, že provozovna porušila limit.

Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.

Úniky do vody

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2004: 2 415,9 kg2005: 2 600,11 kg2006: 3 064,33 kg2007: 5 012,21 kg2008: 3 915,612 kg2009: 3 017,585 kg2010: 4 249,19 kg2011: 5 808 kg2012: 4 910,763 kg2013: 4 338,955 kg2014: 3 265,944 kg2015: 1 871,913 kg2016: 2 427,413 kg2017: 2 553,282 kg2018: 1 793,369 kg2019: 2 530,254 kg2020: 2 500,933 kg2021: 2 726,278 kg2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2023: 2 783,484 kg2024: 2 400,116 kg2025: 2 356,2 kg20042010201520202025
Kyanidy (jako celkové CN), voda: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
2004552 415,9 kgzdroj neuvádí50 kg2004 až 2006: opakované řádky
2005662 600,11 kgzdroj neuvádí50 kg2004 až 2006: opakované řádky
2006663 064,33 kgzdroj neuvádí50 kg2004 až 2006: opakované řádky
2007995 012,21 kgzdroj neuvádí50 kg
2008883 915,612 kgzdroj neuvádí50 kg
2009993 017,585 kgzdroj neuvádí50 kg
201011114 249,19 kgzdroj neuvádí50 kg
201111115 808 kgzdroj neuvádí50 kg
201210104 910,763 kgzdroj neuvádí50 kg
2013994 338,955 kgzdroj neuvádí50 kg
201410103 265,944 kgzdroj neuvádí50 kg
2015881 871,913 kgzdroj neuvádí50 kg
2016662 427,413 kgzdroj neuvádí50 kg
2017662 553,282 kgzdroj neuvádí50 kg
2018661 793,369 kgzdroj neuvádí50 kg
2019662 530,254 kgzdroj neuvádí50 kg
2020662 500,933 kgzdroj neuvádí50 kg
2021772 726,278 kgzdroj neuvádí50 kg
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
2023772 783,484 kgzdroj neuvádí50 kg
202413132 400,116 kg0 kgzdroj neuvádí
202512122 356,2 kg0 kgzdroj neuvádí
Podle kraje, 2025 (kraj z kódu okresu provozovny, náš výpočet; místo provozovny není místo, kam emise dopadají)
KrajProvozovnyPoložkySoučet provozoven v kraji (náš výpočet)
Středočeský kraj1189,3 kg
Pardubický kraj1168 kg
Kraj Vysočina1175,708 kg
Jihomoravský kraj1159,6 kg
Zlínský kraj44528,195 kg
Moravskoslezský kraj441 535,397 kg
Provozovny, které ohlásily Kyanidy (jako celkové CN) (voda) za 2025: 12 položek

Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).

Provozovna a provozovatelMnožstvíHavarijní částMnožství celkemMetoda
Provoz ČOVOstravské vodárny a kanalizace a. s., IČO 45193673, okres Ostrava-město676,31 kg0 kg676,31 kgM (měřeno), ALT
ČOV TřinecSeveromoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., IČO 45193665, okres Frýdek-Místek612,3 kg0 kg612,3 kgM (měřeno), CEN/ISO
DEZA, a.s., Valašské MeziříčíDEZA, a.s., IČO 00011835, okres Vsetín232,195 kg0 kg232,195 kgM (měřeno), CEN/ISO
ČOV Frýdek-MístekSeveromoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., IČO 45193665, okres Frýdek-Místek169 kg0 kg169 kgM (měřeno), CEN/ISO
Čistírna odpadních vod Valašské MeziříčíVodovody a kanalizace Vsetín, a.s., IČO 47674652, okres Vsetín115 kg0 kg115 kgM (měřeno), CEN/ISO
Čistírna odpadních vod ZubříVodovody a kanalizace Vsetín, a.s., IČO 47674652, okres Vsetín97 kg0 kg97 kgM (měřeno), CEN/ISO
Rafinérie Kralupy nad VltavouORLEN Unipetrol RPA s.r.o., IČO 27597075, okres Mělník89,3 kg0 kg89,3 kgE (odhadnuto), Nezadáno
Čistírna odpadních vod VsetínVodovody a kanalizace Vsetín, a.s., IČO 47674652, okres Vsetín84 kg0 kg84 kgM (měřeno), CEN/ISO
NOVÁ HUŤ s.r.o.NOVÁ HUŤ s.r.o., IČO 23089032, okres Ostrava-město77,787 kg0 kg77,787 kgM (měřeno), CEN/ISO
ČOV JihlavaSLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o., IČO 60727772, okres Jihlava75,708 kg0 kg75,708 kgM (měřeno), CEN/ISO
Provozovna BČOV PardubiceVodovody a kanalizace Pardubice, a.s., IČO 60108631, okres Pardubice68 kg0 kg68 kgM (měřeno), CEN/ISO
ČOV ZnojmoVODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., IČO 49455842, okres Znojmo59,6 kg0 kg59,6 kgM (měřeno), CEN/ISO

náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.

Úniky do půdy

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2009: 0,005 kg2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2009201520202025
Kyanidy (jako celkové CN), půda: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
2009110,005 kgzdroj neuvádí50 kg
2010žádná provozovna neohlásila
2011žádná provozovna neohlásila
2012žádná provozovna neohlásila
2013žádná provozovna neohlásila
2014žádná provozovna neohlásila
2015žádná provozovna neohlásila
2016žádná provozovna neohlásila
2017žádná provozovna neohlásila
2018žádná provozovna neohlásila
2019žádná provozovna neohlásila
2020žádná provozovna neohlásila
2021žádná provozovna neohlásila
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
2023žádná provozovna neohlásila
2024žádná provozovna neohlásila
2025žádná provozovna neohlásila

Přenosy látek v odpadních vodách

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2004: 16 666,36 kg2005: 15 054,05 kg2006: 12 487,368 kg2007: 12 134,05 kg2008: 9 980,225 kg2009: 7 891,88 kg2010: 6 751,79 kg2011: 7 037,859 kg2012: 8 207,662 kg2013: 8 360,175 kg2014: 7 571,103 kg2015: 5 959,415 kg2016: 6 462,729 kg2017: 6 849,583 kg2018: 5 932,157 kg2019: 5 254,936 kg2020: 5 086,712 kg2021: v datech chybí: vrstva za 2021 množství přenosů v odpadních vodách neuvádí (2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách)2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2023: 4 733,344 kg2024: 3 921,595 kg2025: 3 343,799 kg20042010201520202025
Kyanidy (jako celkové CN), odpadní vody: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
20044416 666,36 kgzdroj neuvádí500 kg2004 až 2006: opakované řádky
20054415 054,05 kgzdroj neuvádí50 až 500 kg2004 až 2006: opakované řádky
20067712 487,368 kgzdroj neuvádí500 kg2004 až 2006: opakované řádky
20076612 134,05 kgzdroj neuvádí50 až 500 kg
2008669 980,225 kgzdroj neuvádí50 až 500 kg
2009557 891,88 kgzdroj neuvádí50 kg
2010666 751,79 kgzdroj neuvádí50 kg
2011777 037,859 kgzdroj neuvádí50 kg
2012778 207,662 kgzdroj neuvádí50 kg
2013888 360,175 kgzdroj neuvádí50 kg
2014887 571,103 kgzdroj neuvádí50 kg
2015885 959,415 kgzdroj neuvádí50 kg
2016886 462,729 kgzdroj neuvádí50 kg
2017556 849,583 kgzdroj neuvádí50 kg
2018555 932,157 kgzdroj neuvádí50 kg
2019555 254,936 kgzdroj neuvádí50 kg
2020775 086,712 kgzdroj neuvádí50 kg
2021v datech chybí: vrstva za 2021 množství přenosů v odpadních vodách neuvádí (2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách)
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
202311114 733,344 kgzdroj neuvádí50 kg
202410103 921,595 kgneuvedenozdroj neuvádí
2025883 343,799 kgneuvedenozdroj neuvádí
Podle kraje, 2025 (kraj z kódu okresu provozovny, náš výpočet; místo provozovny není místo, kam emise dopadají)
KrajProvozovnyPoložkySoučet provozoven v kraji (náš výpočet)
Jihočeský kraj116 kg
Kraj Vysočina330,44247 kg
Zlínský kraj110,1358 kg
Moravskoslezský kraj333 337,221 kg
Provozovny, které ohlásily Kyanidy (jako celkové CN) (odpadní vody) za 2025: 8 položek

Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).

Provozovna a provozovatelMnožstvíHavarijní částMnožství celkemMetoda
Provozovna TřinecTŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s., IČO 18050646, okres Frýdek-Místek1 925 kgneuvedeno1 925 kgM (měřeno), CEN/ISO
Koksovna SvobodaOKK Koksovny, a.s., IČO 47675829, okres Ostrava-město1 303 kgneuvedeno1 303 kgM (měřeno), CEN/ISO
SPV NH KOKOSOVNA, s.r.o. od 1.10.2025SPV NH KOKSOVNA, s.r.o., IČO 23221038, okres Ostrava-město109,221 kgneuvedeno109,221 kgM (měřeno), CEN/ISO
Mondi Bupak s.r.oMondi Bupak s.r.o., IČO 45022534, okres České Budějovice6 kgneuvedeno6 kgC (vypočteno), MAB
AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.AGROSTROJ Pelhřimov, a.s., IČO 00009971, okres Pelhřimov0,31 kgneuvedeno0,31 kgC (vypočteno), OTH
RUMPOLD UHB, s.r.o. - Centrum pro nakládání s odpady PrakšickáRUMPOLD UHB, s.r.o., IČO 60704756, okres Uherské Hradiště0,1358 kgneuvedeno0,1358 kgM (měřeno), NRB
Skládka HenčovSLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o., IČO 60727772, okres Jihlava0,12247 kgneuvedeno0,12247 kgM (měřeno), CEN/ISO
AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. - provozovna HumpolecAGROSTROJ Pelhřimov, a.s., IČO 00009971, okres Pelhřimov0,01 kgneuvedeno0,01 kgC (vypočteno), OTH

náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.

Přenosy látek v odpadech

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2004: 8,392 kg2005: 0,15 kg2006: 660,158 kg2007: 2 104 kg2008: 1 976,55 kg2009: 1 651,397 kg2010: 919,563 kg2011: 531,002 kg2012: 4 530,554 kg2013: 5 176,425 kg2014: 2 486,466 kg2015: 2 197,421 kg2016: 3 483,791 kg2017: 1 330,531 kg2018: 7 850,6 kg2019: 8 392,967 kg2020: 6 712,463 kg2021: 6 128,848 kg2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2023: 4 908,128 kg2024: 4 302,671 kg2025: 2 778,785 kg20042010201520202025
Kyanidy (jako celkové CN), látky v odpadech: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
2004228,392 kgzdroj neuvádí500 kg2004 až 2006: opakované řádky
2005110,15 kgzdroj neuvádí500 kg2004 až 2006: opakované řádky
200622660,158 kgzdroj neuvádí500 kg2004 až 2006: opakované řádky
2007332 104 kgzdroj neuvádí500 kg
2008331 976,55 kgzdroj neuvádí500 kg
2009771 651,397 kgzdroj neuvádí500 kg
201044919,563 kgzdroj neuvádí500 kg
201133531,002 kgzdroj neuvádí500 kg
2012554 530,554 kgzdroj neuvádí500 kg
2013775 176,425 kgzdroj neuvádí500 kg
2014552 486,466 kgzdroj neuvádí500 kg
2015552 197,421 kgzdroj neuvádí500 kg
2016443 483,791 kgzdroj neuvádí500 kg
2017331 330,531 kgzdroj neuvádí500 kg
2018447 850,6 kgzdroj neuvádí500 kg
2019448 392,967 kgzdroj neuvádí500 kg
2020556 712,463 kgzdroj neuvádí500 kg
2021446 128,848 kgzdroj neuvádískryto (zlom 2021)naše klasifikace: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
2023994 908,128 kgzdroj neuvádí500 kg
2024994 302,671 kgneuvedenozdroj neuvádí
2025882 778,785 kgneuvedenozdroj neuvádí
Podle kraje, 2025 (kraj z kódu okresu provozovny, náš výpočet; místo provozovny není místo, kam emise dopadají)
KrajProvozovnyPoložkySoučet provozoven v kraji (náš výpočet)
Hlavní město Praha1165,01 kg
Středočeský kraj221 551,97 kg
Pardubický kraj11172,02 kg
Kraj Vysočina11119 kg
Zlínský kraj11356 kg
Moravskoslezský kraj22514,785 kg
Provozovny, které ohlásily Kyanidy (jako celkové CN) (látky v odpadech) za 2025: 8 položek

Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).

Provozovna a provozovatelMnožstvíHavarijní částMnožství celkemMetoda
Lučební závody Draslovka a.s. KolínLučební závody Draslovka a.s. Kolín, IČO 46357351, okres Kolín1 551,969 kgneuvedeno1 551,969 kgM (měřeno), CEN/ISO
Provoz ČOVOstravské vodárny a kanalizace a. s., IČO 45193673, okres Ostrava-město374,02 kgneuvedeno374,02 kgM (měřeno), ALT
MESIT machinery, a.s., odštěpný závod galvanicaMESIT machinery, a.s., IČO 46995242, okres Uherské Hradiště356 kgneuvedeno356 kgE (odhadnuto), Nezadáno
OEZ s.r.o.OEZ s.r.o., IČO 49810146, okres Ústí nad Orlicí172,02 kgneuvedeno172,02 kgM (měřeno), PER
ČOV Frýdek-MístekSeveromoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., IČO 45193665, okres Frýdek-Místek140,765 kgneuvedeno140,765 kgM (měřeno), CEN/ISO
AJAX & BLUNDELL, a.s.AJAX PILNÍKY s.r.o., IČO 25322222, okres Jihlava119 kgneuvedeno119 kgE (odhadnuto), Nezadáno
Ústřední čistírna odpadních vod PrahaPražské vodovody a kanalizace, a.s., IČO 25656635, okres Praha65,01 kgneuvedeno65,01 kgM (měřeno), CEN/ISO
BAUMIT, spol. s r.o.BAUMIT, spol. s r.o., IČO 48038296, okres Praha-východ0,001478 kgneuvedeno0,001478 kgM (měřeno), CEN/ISO

náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.

Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.

Jak počítáme

Co zdroj dodává (údaj ze zdroje)

  • Pro každou provozovnu, ohlašovací rok, typ a látku ohlášené množství a jeho jednotku.
  • U odpadů množství za provozovnu a rok, nebezpečný a ostatní odpad, v tunách.
  • Od roku 2024: metodu zjištění (měřeno, vypočteno, odhadnuto) s klasifikací, havarijní část a celkové množství, u odpadů způsob nakládání (využití R, odstranění D).
  • Do roku 2023: ohlašovací práh u každého řádku, jak ho uvádí vrstva CENIA.
  • O provozovně: IČP, název, obec (ZÚJ), okres (LAU1), CZ-NACE (do roku 2008 OKEČ), činnosti podle IRZ, E-PRTR a IPPC, příznak E-PRTR, povodí.
  • IČO a název provozovatele: po letech ve vrstvách CENIA; pro roky ze souboru MŽP z registru CRŽP.

Co počítáme a zařazujeme my (náš výpočet, naše klasifikace)

  • Součty za republiku, kraj a okres

    Součet ohlášených množství JEDNÉ látky, JEDNOHO typu a JEDNÉ jednotky. Zdroj žádné součty nevede. Nejde o emise celé země: provozovny pod prahem neohlašují a inventuru emisí vede ČHMÚ. Pro roky ze souboru MŽP sčítáme sloupec Množství celkem (včetně havarijní části, údaj zdroje); havarijní část ukazujeme zvlášť. Součty přes různé látky neuvádíme.

  • Neobvykle vysoké hodnoty

    U každé provozovny porovnáváme roční hodnotu s mediánem všech jejích let u téže látky, typu a jednotky. Je-li víc než 100krát vyšší a tvoří-li zároveň aspoň 1 % celostátního součtu té látky a typu v daném roce, do našich součtů ji nezapočítáváme a uvádíme ji vedle součtu (menší hodnoty součet viditelně nemění, necháváme je v něm). Často jde o hodnotu zhruba 1000krát vyšší než obvykle, což odpovídá kilogramům zapsaným jako tuny; zdroj ji neopravil a my ji neopravujeme. Pravidlo je mechanické a zachytí i skutečný jednorázový výkyv, který od chyby v datech nerozlišíme; proto ukazujeme součet s hodnotou i bez ní a seznam takových hodnot je v metodice.

  • Počty položek

    Počty řádků jsou náš počet položek, ne počet událostí: vrstva CENIA sdružuje až pět typů do jednoho záznamu provozovny a soubor MŽP dělí odpad jedné provozovny až do desítek dílčích řádků podle metody a způsobu nakládání. Proto u posledního roku uvádíme i počet klíčů (provozovna, typ, látka) a počet ohlašujících provozoven.

  • Převod jednotek

    kg/rok a kg jsou kg, t/rok a t jsou t. Řádky v g/rok (rok 2004) necháváme tak, jak je zdroj dodal, a do součtů nezapočítáváme: po převodu by většina hodnot byla nepravděpodobně malá. U odpadů 2007 a 2008 vrstva jednotku neuvádí; tuny odvozujeme z roku 2009 (medián poměru 1,19 u 634 provozoven).

  • Typ podle pozice sloupce (2009 až 2021)

    Ve vrstvách 2009 až 2021 nese záznam až pět pozic; pozice 1 až 5 řadíme k ovzduší, vodě, půdě, odpadním vodám a látkám v odpadech (naše klasifikace). V roce 2021 zdroj pozici 5 popisuje jako přenosy v odpadních vodách, její látky ale odpovídají přenosům v odpadech; popisek zdroje ukazujeme vedle naší klasifikace.

  • Kraj a dnešní okres

    Z kódu okresu (LAU1). Kódy CZ061 a CZ062 z doby před rokem 2008 a pražské kódy CZ0101 až CZ010F převádíme na dnešní kódy.

  • Jedna látka pod více zápisy

    Zápisy lišící se jen velikostí písmen a mezerami slučujeme, stejně jako 1,2-dichlorethan psaný jako EDC a DCE. PAU (2004 až 2008) a PAH necháváme zvlášť. Oxid uhličitý a oxid uhličitý bez spalování biomasy jsou dvě řady, které se nesčítají. Seznam sloučených zápisů je v metodice.

  • Opakované řádky 2004 až 2006

    Vrstvy 2004 až 2006 opakují tentýž údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou.

  • Provozovatel za roky ze souboru MŽP

    Soubor s úniky a přenosy IČO provozovatele neuvádí; bereme ho z registru provozoven CRŽP staženého spolu se souborem nebo před ním. U starších let platí provozovatel, kterého uvádí vrstva daného roku (provozovatel se mění: v roce 2023 měla řada provozoven jiného provozovatele než dnes).

  • Zda provozovatele jmenujeme

    Podle právní formy v Registru ekonomických subjektů ČSÚ nebo v registru MONITOR, zvlášť pro každý rok. Když nelze ověřit, že nejde o fyzickou osobu, provozovnu uvádíme jen okresem; její čísla jsou v součtech.

Co z dat nevyčtete

  • Rok 2022

    MŽP data za rok 2022 zveřejnilo, soubor později přepsalo novějším rokem; kopii nemáme. Mapová služba CENIA vrstvu za rok 2022 nemá.

  • Provozovny pod prahem

    Kdo je pod ohlašovacím prahem, neohlašuje; chybějící řádek není nula. Práh přitom není spodní hranicí dat: objevují se i hodnoty pod ním.

  • Porovnání s povolenými limity

    IRZ neříká, zda někdo překročil limit svého povolení.

  • Příjemce odpadu, katalogové číslo, recipient

    Katalog otevřených dat je slibuje, v souboru nejsou. Soubor proto neříká, komu byl odpad předán ani do kterého toku šly odpadní vody.

  • Kam emise dopadají

    Místo provozovny není místo, kam emise dopadají.

  • Množství v odpadních vodách za rok 2021

    Vrstva 2021 uvádí u přenosů v odpadních vodách látku a práh, ale ne množství.

Zlomy v řadě

  • 2004 až 2006: 2004 až 2006: opakované řádky

    Vrstvy opakují údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou (náš výpočet).

  • 2004 až 2009: Do roku 2009 staré kódy

    Činnost podle OKEČ místo CZ-NACE a kódy krajů z doby před rokem 2008; kraje převádíme na dnešní.

  • 2007 až 2008: Odpady 2007 a 2008 jen za provozovny E-PRTR

    Za tyto roky jsou odpady jen v podmnožině E-PRTR a bez jednotky; před rokem 2007 odpady ve vrstvách nejsou.

  • 2009: 2009: nový formát vrstev

    Od roku 2009 nese záznam provozovny až pět pozic; typ určujeme podle pozice.

  • 2016: 2016: méně provozoven s odpady

    Počet provozoven ohlašujících odpad klesl mezi lety 2015 a 2016 přibližně na polovinu; důvod data neuvádějí.

  • 2015: 2015: prázdný záznam

    Vrstva emisí 2015 obsahuje jeden prázdný záznam, který rozbíjí její výstup ve formátu JSON; data bereme ve formátu CSV.

  • 2017: Od 2017 oxid uhličitý dvakrát

    Od roku 2017 se ohlašuje i oxid uhličitý bez spalování biomasy. Obě řady se nesčítají.

  • 2021: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách

    Pozici 5 zdroj popisuje jako přenosy v odpadních vodách, látky odpovídají přenosům v odpadech (řadíme je tam, naše klasifikace). Množství přenosů v odpadních vodách vrstva neuvádí.

  • 2021: 2021: prahy u přenosů v odpadech skryty

    Prahy u pozice 5 v roce 2021 odpovídají seznamu pro odpadní vody (měď 50 kg místo 500 kg), proto je u této řady neukazujeme.

  • 2022: 2022 chybí

    Za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí.

  • 2023: 2023: jeden řádek za látku

    Vrstva 2023 má jeden řádek za provozovnu, typ a látku.

  • 2024 až 2025: Od 2024 soubor MŽP

    Dílčí řádky podle metody a způsobu nakládání, bez prahů, provozovatel z registru CRŽP. Součty používají Množství celkem včetně havarijní části; havarijní část ukazujeme zvlášť.

Údaje ukazujeme tak, jak je zdroj dodal; co počítáme my, je označeno jako náš výpočet. Chybějící údaj není nula. Zdroj: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí (IRZ) (otevřená data). Data: Integrovaný registr znečišťování (MŽP; historická data CENIA pod licencí CC0 1.0). Součty, převody jednotek, zařazení typů podle pozice ve vrstvě, kraje z kódů okresů a sloučení zápisů látek: statnifinance.cz. Licence CC0 1.0 platí pro historická data CENIA (mapová služba IRZ, ohlašovací roky 2004 až 2023). U souborů MŽP (úniky a přenosy látek, provozovny IRZ v CRŽP) uvádí Národní katalog otevřených dat podmínky užití: neobsahují autorská díla, nejsou autorskoprávně chráněnou databází ani databází chráněnou zvláštním právem pořizovatele. Historická data CENIA jsou pod licencí CC0 1.0. Příznak katalogu, že data neobsahují osobní údaje, neodpovídá obsahu: mezi provozovateli jsou podnikající fyzické osoby. Celá metodika.