Arsen a sloučeniny (jako As)
Ohlášeno v letech 2004 až 2025 jako ovzduší, voda, půda, odpadní vody, látky v odpadech. Součty jsou náš výpočet: vždy jen této látky, jednoho typu a jedné jednotky. Součty přes různé látky neuvádíme.
Ohlášení je zákonná povinnost nad prahovými hodnotami, ne zjištění, že provozovna porušila limit.
Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.
Úniky do ovzduší
| Rok | Provozovny | Položky | Součet (náš výpočet) | z toho havarijní | Práh podle vrstvy CENIA | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 39 | 39 | 4 662,466 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | 2004 až 2006: opakované řádky; 1 mimo součet |
| 2005 | 36 | 36 | 3 388,519 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2006 | 31 | 31 | 2 352,212 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2007 | 31 | 31 | 2 970,308 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2008 | 27 | 27 | 2 479,24 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2009 | 26 | 26 | 2 194,646 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2010 | 23 | 23 | 1 816,397 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2011 | 21 | 21 | 2 297,106 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2012 | 19 | 19 | 2 181,81 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2013 | 17 | 17 | 2 184,28 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2014 | 18 | 18 | 1 517,188 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2015 | 18 | 18 | 1 560,215 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2016 | 20 | 20 | 1 498,051 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2017 | 20 | 20 | 2 599,153 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2018 | 18 | 18 | 30 852,406 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2019 | 16 | 16 | 2 561,079 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2020 | 11 | 11 | 816,148 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2021 | 13 | 13 | 4 254,052 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2022 | za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí | |||||
| 2023 | 10 | 10 | 2 081,623 kg | zdroj neuvádí | 20 kg | |
| 2024 | 9 | 9 | 497,834 kg | 0 kg | zdroj neuvádí | |
| 2025 | 8 | 8 | 266,313 kg | 0 kg | zdroj neuvádí | |
| Kraj | Provozovny | Položky | Součet provozoven v kraji (náš výpočet) |
|---|---|---|---|
| Středočeský kraj | 1 | 1 | 26,11 kg |
| Plzeňský kraj | 1 | 1 | 3,01 kg |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 4,221 kg |
| Ústecký kraj | 4 | 4 | 139,545 kg |
| Pardubický kraj | 1 | 1 | 93,427 kg |
Provozovny, které ohlásily Arsen a sloučeniny (jako As) (ovzduší) za 2025: 8 položek
Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).
| Provozovna a provozovatel | Množství | Havarijní část | Množství celkem | Metoda |
|---|---|---|---|---|
| Elektrárna ChvaleticeElektrárna Chvaletice a.s., IČO 28786009, okres Pardubice | 93,42737 kg | 0 kg | 93,42737 kg | M (měřeno), NRB |
| Elektrárny PrunéřovČEZ, a. s., IČO 45274649, okres Chomutov | 58,85558 kg | 0 kg | 58,85558 kg | M (měřeno), NRB |
| Elektrárna LedviceČEZ, a. s., IČO 45274649, okres Teplice | 30,63782 kg | 0 kg | 30,63782 kg | M (měřeno), NRB |
| Elektrárna PočeradyElektrárna Počerady, a.s., IČO 24288110, okres Louny | 26,3635 kg | 0 kg | 26,3635 kg | M (měřeno), NRB |
| Teplárna Kladno - ELEKTRÁRNA KLADNOTeplárna Kladno s.r.o., IČO 26735865, okres Kladno | 26,11 kg | 0 kg | 26,11 kg | C (vypočteno), OTH |
| ORLEN Unipetrol RPAORLEN Unipetrol RPA s.r.o., IČO 27597075, okres Most | 23,688 kg | 0 kg | 23,688 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| O-I Manufacturing Czech Republic, a.s., závod Nové SedloO-I Czech Republic, a.s., IČO 14864584, okres Sokolov | 4,221 kg | 0 kg | 4,221 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Areál skládky a ZEVO PlzeňPlzeňská teplárenská, a.s., IČO 49790480, okres Plzeň-sever | 3,01 kg | 0 kg | 3,01 kg | M (měřeno), PER |
náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.
Úniky do vody
| Rok | Provozovny | Položky | Součet (náš výpočet) | z toho havarijní | Práh podle vrstvy CENIA | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 14 | 14 | 2 298,15 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2005 | 14 | 14 | 2 119,238 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2006 | 14 | 14 | 2 824,262 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2007 | 14 | 14 | 1 974,019 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2008 | 16 | 16 | 2 064,103 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2009 | 23 | 23 | 4 163,352 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2010 | 22 | 22 | 2 308,92 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2011 | 19 | 19 | 1 832,738 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2012 | 22 | 22 | 2 404,908 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2013 | 18 | 18 | 2 521,337 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2014 | 16 | 16 | 2 903,396 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2015 | 20 | 20 | 3 090,619 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2016 | 12 | 12 | 1 833,311 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2017 | 14 | 14 | 1 717,557 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2018 | 15 | 15 | 1 881,786 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2019 | 16 | 16 | 1 720,493 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2020 | 18 | 18 | 1 278,407 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2021 | 16 | 16 | 947,302 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2022 | za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí | |||||
| 2023 | 17 | 17 | 858,896 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2024 | 16 | 16 | 1 022,29 kg | 0 kg | zdroj neuvádí | |
| 2025 | 13 | 13 | 788,737 kg | 0 kg | zdroj neuvádí | |
| Kraj | Provozovny | Položky | Součet provozoven v kraji (náš výpočet) |
|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 1 | 1 | 146,957 kg |
| Středočeský kraj | 3 | 3 | 175,3 kg |
| Plzeňský kraj | 1 | 1 | 78,8 kg |
| Karlovarský kraj | 2 | 2 | 127,222 kg |
| Ústecký kraj | 1 | 1 | 18,012 kg |
| Královéhradecký kraj | 4 | 4 | 234,447 kg |
| Zlínský kraj | 1 | 1 | 8 kg |
Provozovny, které ohlásily Arsen a sloučeniny (jako As) (voda) za 2025: 13 položek
Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).
| Provozovna a provozovatel | Množství | Havarijní část | Množství celkem | Metoda |
|---|---|---|---|---|
| Ústřední čistírna odpadních vod PrahaPražské vodovody a kanalizace, a.s., IČO 25656635, okres Praha | 146,9566 kg | 0 kg | 146,9566 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| innogy Energo, s.r.o. - Teplárna Náchodinnogy Energo, s.r.o., IČO 25115171, okres Náchod | 106 kg | 0 kg | 106 kg | M (měřeno), OTH |
| DIAMO, s. p., o. z. SUL Příbram - čistírna důlních vod Příbram IIDIAMO, státní podnik, IČO 00002739, okres Příbram | 101 kg | 0 kg | 101 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Elektrárny Poříčí, Hodonín, Lokalita Poříčí, provoz Elektrárna PoříčíČEZ, a. s., IČO 45274649, okres Trutnov | 82,55841 kg | 0 kg | 82,55841 kg | M (měřeno), NRB |
| ČOV PlzeňVODÁRNA PLZEŇ a.s., IČO 25205625, okres Plzeň-město | 78,8 kg | 0 kg | 78,8 kg | M (měřeno), NRB |
| Sokolovská uhelná,právní nástupce,a.s.-zpracovatelská částSokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., IČO 26348349, okres Sokolov | 70,522 kg | 0 kg | 70,522 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| DIAMO, s. p., o. z. SUL Příbram - čistírna důlních vod Horní SlavkovDIAMO, státní podnik, IČO 00002739, okres Sokolov | 56,7 kg | 0 kg | 56,7 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Rafinérie Kralupy nad VltavouORLEN Unipetrol RPA s.r.o., IČO 27597075, okres Mělník | 41 kg | 0 kg | 41 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| DIAMO, s. p., o. z. SUL Příbram - čistírna důlních vod Příbram IDIAMO, státní podnik, IČO 00002739, okres Příbram | 33,3 kg | 0 kg | 33,3 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| ČOV Hradec KrálovéKrálovéhradecká provozní, a.s., IČO 27461211, okres Hradec Králové | 31,92 kg | 0 kg | 31,92 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Elektrárna PočeradyElektrárna Počerady, a.s., IČO 24288110, okres Louny | 18,01189 kg | 0 kg | 18,01189 kg | M (měřeno), NRB |
| Elektrárny Poříčí, Hodonín, lokalita Poříčí, provoz Teplárna Dvůr KrálovéČEZ, a. s., IČO 45274649, okres Trutnov | 13,96852 kg | 0 kg | 13,96852 kg | M (měřeno), NRB |
| Čistírna odpadních vod VsetínVodovody a kanalizace Vsetín, a.s., IČO 47674652, okres Vsetín | 8 kg | 0 kg | 8 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.
Úniky do půdy
| Rok | Provozovny | Položky | Součet (náš výpočet) | z toho havarijní | Práh podle vrstvy CENIA | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 3 | 3 | 52,51 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2005 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2006 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2007 | 1 | 1 | 0,00434 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2008 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2009 | 1 | 1 | 14,83 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2010 | 12 | 12 | 3,272 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2011 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2012 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2013 | 1 | 1 | 0,1786 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2014 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2015 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2016 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2017 | 1 | 1 | 67,369 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2018 | 1 | 1 | 9,021 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2019 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2020 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2021 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2022 | za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí | |||||
| 2023 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2024 | žádná provozovna neohlásila | |||||
| 2025 | 1 | 1 | 50,45 kg | 0 kg | zdroj neuvádí | |
| Kraj | Provozovny | Položky | Součet provozoven v kraji (náš výpočet) |
|---|---|---|---|
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 50,45 kg |
Provozovny, které ohlásily Arsen a sloučeniny (jako As) (půda) za 2025: 1 položka
Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).
| Provozovna a provozovatel | Množství | Havarijní část | Množství celkem | Metoda |
|---|---|---|---|---|
| ČOV Cheb, správa společnosti. laboratořCHEVAK Cheb, a.s., IČO 49787977, okres Cheb | 50,45 kg | 0 kg | 50,45 kg | M (měřeno), OTH |
náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.
Přenosy látek v odpadních vodách
| Rok | Provozovny | Položky | Součet (náš výpočet) | z toho havarijní | Práh podle vrstvy CENIA | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 1 | 1 | 30 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2005 | 1 | 1 | 0,17 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2006 | 3 | 3 | 3,167 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2007 | 5 | 5 | 53,003 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | bez neobvykle vysoké hodnoty 1 provozovny (1,163 kg, možná chyba ve zdroji); s ní 54,166 kg |
| 2008 | 4 | 4 | 10,592 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2009 | 12 | 12 | 124,506 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2010 | 11 | 11 | 178,227 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2011 | 7 | 7 | 93,464 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2012 | 9 | 9 | 24,483 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2013 | 7 | 7 | 26,142 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2014 | 8 | 8 | 90,417 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2015 | 8 | 8 | 99,901 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2016 | 10 | 10 | 77,42 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2017 | 6 | 6 | 10,518 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2018 | 6 | 6 | 16,636 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2019 | 5 | 5 | 13,56 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2020 | 7 | 7 | 41,759 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2021 | v datech chybí: vrstva za 2021 množství přenosů v odpadních vodách neuvádí (2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách) | |||||
| 2022 | za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí | |||||
| 2023 | 7 | 7 | 0,64729 kg | zdroj neuvádí | 5 kg | |
| 2024 | 7 | 7 | 7,259 kg | neuvedeno | zdroj neuvádí | |
| 2025 | 7 | 7 | 37,995 kg | neuvedeno | zdroj neuvádí | |
| Kraj | Provozovny | Položky | Součet provozoven v kraji (náš výpočet) |
|---|---|---|---|
| Pardubický kraj | 1 | 1 | 26 kg |
| Kraj Vysočina | 3 | 3 | 0,22238 kg |
| Jihomoravský kraj | 1 | 1 | 5,7 kg |
| Zlínský kraj | 1 | 1 | 0,0928 kg |
| Moravskoslezský kraj | 1 | 1 | 5,98 kg |
Provozovny, které ohlásily Arsen a sloučeniny (jako As) (odpadní vody) za 2025: 7 položek
Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).
| Provozovna a provozovatel | Množství | Havarijní část | Množství celkem | Metoda |
|---|---|---|---|---|
| Provozovna BČOV PardubiceVodovody a kanalizace Pardubice, a.s., IČO 60108631, okres Pardubice | 26 kg | neuvedeno | 26 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| BONATRANS GROUP a.sBONATRANS GROUP a.s., IČO 27438678, okres Karviná | 5,98 kg | neuvedeno | 5,98 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Fosfa a.s.Fosfa a.s., IČO 00152901, okres Břeclav | 5,7 kg | neuvedeno | 5,7 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Skládka HenčovSLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o., IČO 60727772, okres Jihlava | 0,12881 kg | neuvedeno | 0,12881 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| RUMPOLD UHB, s.r.o. - Centrum pro nakládání s odpady PrakšickáRUMPOLD UHB, s.r.o., IČO 60704756, okres Uherské Hradiště | 0,0928 kg | neuvedeno | 0,0928 kg | M (měřeno), NRB |
| AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.AGROSTROJ Pelhřimov, a.s., IČO 00009971, okres Pelhřimov | 0,09 kg | neuvedeno | 0,09 kg | C (vypočteno), OTH |
| AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. - provozovna HumpolecAGROSTROJ Pelhřimov, a.s., IČO 00009971, okres Pelhřimov | 0,00357 kg | neuvedeno | 0,00357 kg | C (vypočteno), OTH |
náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.
Přenosy látek v odpadech
| Rok | Provozovny | Položky | Součet (náš výpočet) | z toho havarijní | Práh podle vrstvy CENIA | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 49 | 49 | 97 537,468 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2005 | 42 | 42 | 137 491,702 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2006 | 47 | 47 | 98 520,911 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | 2004 až 2006: opakované řádky |
| 2007 | 47 | 47 | 63 057,875 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2008 | 52 | 52 | 77 567,322 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2009 | 56 | 56 | 90 272,076 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2010 | 64 | 64 | 115 138,523 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2011 | 58 | 58 | 80 967,735 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2012 | 65 | 65 | 67 941,542 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2013 | 66 | 66 | 89 327,516 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2014 | 65 | 65 | 80 049,646 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2015 | 63 | 63 | 72 674,997 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2016 | 72 | 72 | 49 893,931 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2017 | 64 | 64 | 41 933,213 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2018 | 66 | 66 | 49 945,772 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2019 | 59 | 59 | 44 482,604 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2020 | 57 | 57 | 23 897,83 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2021 | 52 | 52 | 15 025,382 kg | zdroj neuvádí | skryto (zlom 2021) | naše klasifikace: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách |
| 2022 | za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí | |||||
| 2023 | 50 | 50 | 55 254,004 kg | zdroj neuvádí | 50 kg | |
| 2024 | 52 | 52 | 44 337,223 kg | neuvedeno | zdroj neuvádí | |
| 2025 | 45 | 45 | 31 969,179 kg | neuvedeno | zdroj neuvádí | |
| Kraj | Provozovny | Položky | Součet provozoven v kraji (náš výpočet) |
|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 2 | 2 | 781,6 kg |
| Středočeský kraj | 5 | 5 | 1 907,418 kg |
| Jihočeský kraj | 6 | 6 | 6 631,764 kg |
| Plzeňský kraj | 3 | 3 | 1 006,43 kg |
| Ústecký kraj | 2 | 2 | 555,901 kg |
| Liberecký kraj | 3 | 3 | 618,124 kg |
| Královéhradecký kraj | 1 | 1 | 5,17 kg |
| Pardubický kraj | 1 | 1 | 53,5 kg |
| Kraj Vysočina | 6 | 6 | 1 788,196 kg |
| Jihomoravský kraj | 5 | 5 | 17 845,39 kg |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 137,622 kg |
| Zlínský kraj | 2 | 2 | 106,66 kg |
| Moravskoslezský kraj | 7 | 7 | 531,403 kg |
Provozovny, které ohlásily Arsen a sloučeniny (jako As) (látky v odpadech) za 2025: 45 položek
Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).
| Provozovna a provozovatel | Množství | Havarijní část | Množství celkem | Metoda |
|---|---|---|---|---|
| Fosfa a.s.Fosfa a.s., IČO 00152901, okres Břeclav | 16 923,86 kg | neuvedeno | 16 923,86 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| REKKA-Míchací stanice KIV/RREKKA s.r.o., IČO 62496883, okres České Budějovice | 4 264,19 kg | neuvedeno | 4 264,19 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Skládka popílku Lom SemiceTeplárna Písek, a.s., IČO 60826801, okres Písek | 1 553,041 kg | neuvedeno | 1 553,041 kg | M (měřeno), OTH |
| závod Mladá BoleslavŠkoda Auto a.s., IČO 00177041, okres Mladá Boleslav | 1 185,291 kg | neuvedeno | 1 185,291 kg | C (vypočteno), OTH |
| Bosch Powertrain s.r.o., závod IIIBosch Powertrain s.r.o., IČO 46995129, okres Jihlava | 757,561 kg | neuvedeno | 757,561 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| Areál skládky a ZEVO PlzeňPlzeňská teplárenská, a.s., IČO 49790480, okres Plzeň-sever | 745,862137 kg | neuvedeno | 745,862137 kg | C (vypočteno), NRB |
| Bosch Powertrain s.r.o., závod IIBosch Powertrain s.r.o., IČO 46995129, okres Jihlava | 696,369 kg | neuvedeno | 696,369 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| Spalovna MalešicePražské služby, a.s., IČO 60194120, okres Praha | 679,8 kg | neuvedeno | 679,8 kg | C (vypočteno), MAB |
| SAKO Brno, a.s. - divize 3 ZEVOSAKO Brno, a.s., IČO 60713470, okres Brno-město | 437,58 kg | neuvedeno | 437,58 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| TERMIZO a.s.TERMIZO a.s., IČO 64650251, okres Liberec | 427 kg | neuvedeno | 427 kg | M (měřeno), CRM |
| Skládka VšebořiceRecovera Využití zdrojů a.s., IČO 25638955, okres Ústí nad Labem | 376,601 kg | neuvedeno | 376,601 kg | M (měřeno), NRB |
| Teplárna České Budějovice-Novohradská uliceTeplárna České Budějovice, a.s., IČO 60826835, okres České Budějovice | 327,02 kg | neuvedeno | 327,02 kg | C (vypočteno), OTH |
| Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o.Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o., IČO 26513528, okres Kolín | 326 kg | neuvedeno | 326 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| Teplárna PísekTeplárna Písek, a.s., IČO 60826801, okres Písek | 321,648 kg | neuvedeno | 321,648 kg | M (měřeno), OTH |
| TE Connectivity Czech s.r.o. TE Connectivity Czech s.r.o., IČO 48910791, okres Brno-venkov | 262 kg | neuvedeno | 262 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| OETINGER CZ VelvaryOETINGER CZ s.r.o., IČO 19630051, okres Kladno | 206,13 kg | neuvedeno | 206,13 kg | C (vypočteno), OTH |
| zařízení na zpracování odpadů Ostrava Mariánské HoryGEMEC - UNION a.s., IČO 25916581, okres Ostrava-město | 181 kg | neuvedeno | 181 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Lovochemie, a.s., LovosiceLovochemie, a.s., IČO 49100262, okres Litoměřice | 179,3 kg | neuvedeno | 179,3 kg | C (vypočteno), OTH |
| DP SlanýBIO CENTRUM spol. s r.o., IČO 62958542, okres Kladno | 178,407175 kg | neuvedeno | 178,407175 kg | C (vypočteno), MAB |
| CIE ŽdániceCIE Ždánice, s.r.o., IČO 27678130, okres Hodonín | 156 kg | neuvedeno | 156 kg | C (vypočteno), MAB |
| ŽĎAS, a.s.ŽĎAS, a.s., IČO 46347160, okres Žďár nad Sázavou | 152,43 kg | neuvedeno | 152,43 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Plzeňská teplárenská, a.s. - areál TeplárnaPlzeňská teplárenská, a.s., IČO 49790480, okres Plzeň-město | 141,978 kg | neuvedeno | 141,978 kg | C (vypočteno), NRB |
| Bosch Powertrain s.r.o., závod IBosch Powertrain s.r.o., IČO 46995129, okres Jihlava | 134,333 kg | neuvedeno | 134,333 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| TATRA METALURGIE a.s.TATRA METALURGIE a.s., IČO 03667952, okres Nový Jičín | 127,87 kg | neuvedeno | 127,87 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| Teplárna ELÚ IIIPlzeňská teplárenská, a.s., IČO 49790480, okres Plzeň-město | 118,59 kg | neuvedeno | 118,59 kg | C (vypočteno), NRB |
| Závod na zpracování odpadů Lomnice n. P. - BryndovMarius Pedersen a.s., IČO 42194920, okres Semily | 114,4239 kg | neuvedeno | 114,4239 kg | C (vypočteno), OTH |
| DEZA, a.s., Valašské MeziříčíDEZA, a.s., IČO 00011835, okres Vsetín | 106,61 kg | neuvedeno | 106,61 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Ústřední čistírna odpadních vod PrahaPražské vodovody a kanalizace, a.s., IČO 25656635, okres Praha | 101,8 kg | neuvedeno | 101,8 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| C-energy s.r.o. - Planá nad LužnicíC-energy s.r.o., IČO 25106481, okres Tábor | 98,935 kg | neuvedeno | 98,935 kg | C (vypočteno), NRB |
| Teplárna PřerovVeolia Energie ČR, a.s., IČO 45193410, okres Přerov | 77,99246 kg | neuvedeno | 77,99246 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| TRIGA-MF, společnost s ručením omezenýmTRIGA - MF spol. s r.o., IČO 60916826, okres Semily | 76,7 kg | neuvedeno | 76,7 kg | M (měřeno), PER |
| Provozovna TřinecTŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s., IČO 18050646, okres Frýdek-Místek | 76 kg | neuvedeno | 76 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| Rockwool, a.s., výrobní závod BohumínROCKWOOL, a.s., IČO 26165261, okres Karviná | 71,309 kg | neuvedeno | 71,309 kg | C (vypočteno), PER |
| Teplárna StrakoniceTeplárna Strakonice, a.s., IČO 60826843, okres Strakonice | 66,93 kg | neuvedeno | 66,93 kg | C (vypočteno), MAB |
| Technologické zařízení na dekontaminaci nebezpečných odpadů DUFONEV R.C., a.s., IČO 25538748, okres Brno-město | 65,95 kg | neuvedeno | 65,95 kg | M (měřeno), PER |
| SLÉVÁRNA ANAH Prostějov, s.r.o.SLÉVÁRNA ANAH Prostějov, s.r.o., IČO 60701811, okres Prostějov | 59,63 kg | neuvedeno | 59,63 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o. - závod 1 LitomyšlSAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o., IČO 00012661, okres Svitavy | 53,5 kg | neuvedeno | 53,5 kg | C (vypočteno), MAB |
| Zařízení na zpracování odpadů BohumínGEMEC - UNION a.s., IČO 25916581, okres Karviná | 53 kg | neuvedeno | 53 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| ČOV JihlavaSLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o., IČO 60727772, okres Jihlava | 38,303 kg | neuvedeno | 38,303 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Moravskoslezské cukrovary s.r.o., o.z. OpavaMoravskoslezské cukrovary s.r.o., IČO 46900764, okres Opava | 22,14 kg | neuvedeno | 22,14 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Spalovna průmyslových odpadůAVE Kralupy s.r.o., IČO 27935574, okres Mělník | 11,59 kg | neuvedeno | 11,59 kg | C (vypočteno), MAB |
| ČOV Havlíčkův BrodVodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a. s., IČO 48173002, okres Havlíčkův Brod | 9,2 kg | neuvedeno | 9,2 kg | M (měřeno), CEN/ISO |
| Fakultní nemocnice Hradec KrálovéFakultní nemocnice Hradec Králové, IČO 00179906, okres Hradec Králové | 5,17 kg | neuvedeno | 5,17 kg | C (vypočteno), OTH |
| Strojírny a stavby Třinec, a.s.Strojírny a stavby Třinec, a.s., IČO 47674539, okres Frýdek-Místek | 0,0842 kg | neuvedeno | 0,0842 kg | E (odhadnuto), Nezadáno |
| RUMPOLD UHB, s.r.o. - Centrum pro nakládání s odpady PrakšickáRUMPOLD UHB, s.r.o., IČO 60704756, okres Uherské Hradiště | 0,0504 kg | neuvedeno | 0,0504 kg | M (měřeno), NRB |
náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.
Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.
Jak počítáme
Co zdroj dodává (údaj ze zdroje)
- Pro každou provozovnu, ohlašovací rok, typ a látku ohlášené množství a jeho jednotku.
- U odpadů množství za provozovnu a rok, nebezpečný a ostatní odpad, v tunách.
- Od roku 2024: metodu zjištění (měřeno, vypočteno, odhadnuto) s klasifikací, havarijní část a celkové množství, u odpadů způsob nakládání (využití R, odstranění D).
- Do roku 2023: ohlašovací práh u každého řádku, jak ho uvádí vrstva CENIA.
- O provozovně: IČP, název, obec (ZÚJ), okres (LAU1), CZ-NACE (do roku 2008 OKEČ), činnosti podle IRZ, E-PRTR a IPPC, příznak E-PRTR, povodí.
- IČO a název provozovatele: po letech ve vrstvách CENIA; pro roky ze souboru MŽP z registru CRŽP.
Co počítáme a zařazujeme my (náš výpočet, naše klasifikace)
Součty za republiku, kraj a okres
Součet ohlášených množství JEDNÉ látky, JEDNOHO typu a JEDNÉ jednotky. Zdroj žádné součty nevede. Nejde o emise celé země: provozovny pod prahem neohlašují a inventuru emisí vede ČHMÚ. Pro roky ze souboru MŽP sčítáme sloupec Množství celkem (včetně havarijní části, údaj zdroje); havarijní část ukazujeme zvlášť. Součty přes různé látky neuvádíme.
Neobvykle vysoké hodnoty
U každé provozovny porovnáváme roční hodnotu s mediánem všech jejích let u téže látky, typu a jednotky. Je-li víc než 100krát vyšší a tvoří-li zároveň aspoň 1 % celostátního součtu té látky a typu v daném roce, do našich součtů ji nezapočítáváme a uvádíme ji vedle součtu (menší hodnoty součet viditelně nemění, necháváme je v něm). Často jde o hodnotu zhruba 1000krát vyšší než obvykle, což odpovídá kilogramům zapsaným jako tuny; zdroj ji neopravil a my ji neopravujeme. Pravidlo je mechanické a zachytí i skutečný jednorázový výkyv, který od chyby v datech nerozlišíme; proto ukazujeme součet s hodnotou i bez ní a seznam takových hodnot je v metodice.
Počty položek
Počty řádků jsou náš počet položek, ne počet událostí: vrstva CENIA sdružuje až pět typů do jednoho záznamu provozovny a soubor MŽP dělí odpad jedné provozovny až do desítek dílčích řádků podle metody a způsobu nakládání. Proto u posledního roku uvádíme i počet klíčů (provozovna, typ, látka) a počet ohlašujících provozoven.
Převod jednotek
kg/rok a kg jsou kg, t/rok a t jsou t. Řádky v g/rok (rok 2004) necháváme tak, jak je zdroj dodal, a do součtů nezapočítáváme: po převodu by většina hodnot byla nepravděpodobně malá. U odpadů 2007 a 2008 vrstva jednotku neuvádí; tuny odvozujeme z roku 2009 (medián poměru 1,19 u 634 provozoven).
Typ podle pozice sloupce (2009 až 2021)
Ve vrstvách 2009 až 2021 nese záznam až pět pozic; pozice 1 až 5 řadíme k ovzduší, vodě, půdě, odpadním vodám a látkám v odpadech (naše klasifikace). V roce 2021 zdroj pozici 5 popisuje jako přenosy v odpadních vodách, její látky ale odpovídají přenosům v odpadech; popisek zdroje ukazujeme vedle naší klasifikace.
Kraj a dnešní okres
Z kódu okresu (LAU1). Kódy CZ061 a CZ062 z doby před rokem 2008 a pražské kódy CZ0101 až CZ010F převádíme na dnešní kódy.
Jedna látka pod více zápisy
Zápisy lišící se jen velikostí písmen a mezerami slučujeme, stejně jako 1,2-dichlorethan psaný jako EDC a DCE. PAU (2004 až 2008) a PAH necháváme zvlášť. Oxid uhličitý a oxid uhličitý bez spalování biomasy jsou dvě řady, které se nesčítají. Seznam sloučených zápisů je v metodice.
Opakované řádky 2004 až 2006
Vrstvy 2004 až 2006 opakují tentýž údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou.
Provozovatel za roky ze souboru MŽP
Soubor s úniky a přenosy IČO provozovatele neuvádí; bereme ho z registru provozoven CRŽP staženého spolu se souborem nebo před ním. U starších let platí provozovatel, kterého uvádí vrstva daného roku (provozovatel se mění: v roce 2023 měla řada provozoven jiného provozovatele než dnes).
Zda provozovatele jmenujeme
Podle právní formy v Registru ekonomických subjektů ČSÚ nebo v registru MONITOR, zvlášť pro každý rok. Když nelze ověřit, že nejde o fyzickou osobu, provozovnu uvádíme jen okresem; její čísla jsou v součtech.
Co z dat nevyčtete
Rok 2022
MŽP data za rok 2022 zveřejnilo, soubor později přepsalo novějším rokem; kopii nemáme. Mapová služba CENIA vrstvu za rok 2022 nemá.
Provozovny pod prahem
Kdo je pod ohlašovacím prahem, neohlašuje; chybějící řádek není nula. Práh přitom není spodní hranicí dat: objevují se i hodnoty pod ním.
Porovnání s povolenými limity
IRZ neříká, zda někdo překročil limit svého povolení.
Příjemce odpadu, katalogové číslo, recipient
Katalog otevřených dat je slibuje, v souboru nejsou. Soubor proto neříká, komu byl odpad předán ani do kterého toku šly odpadní vody.
Kam emise dopadají
Místo provozovny není místo, kam emise dopadají.
Množství v odpadních vodách za rok 2021
Vrstva 2021 uvádí u přenosů v odpadních vodách látku a práh, ale ne množství.
Zlomy v řadě
2004 až 2006: 2004 až 2006: opakované řádky
Vrstvy opakují údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou (náš výpočet).
2004 až 2009: Do roku 2009 staré kódy
Činnost podle OKEČ místo CZ-NACE a kódy krajů z doby před rokem 2008; kraje převádíme na dnešní.
2007 až 2008: Odpady 2007 a 2008 jen za provozovny E-PRTR
Za tyto roky jsou odpady jen v podmnožině E-PRTR a bez jednotky; před rokem 2007 odpady ve vrstvách nejsou.
2009: 2009: nový formát vrstev
Od roku 2009 nese záznam provozovny až pět pozic; typ určujeme podle pozice.
2016: 2016: méně provozoven s odpady
Počet provozoven ohlašujících odpad klesl mezi lety 2015 a 2016 přibližně na polovinu; důvod data neuvádějí.
2015: 2015: prázdný záznam
Vrstva emisí 2015 obsahuje jeden prázdný záznam, který rozbíjí její výstup ve formátu JSON; data bereme ve formátu CSV.
2017: Od 2017 oxid uhličitý dvakrát
Od roku 2017 se ohlašuje i oxid uhličitý bez spalování biomasy. Obě řady se nesčítají.
2021: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách
Pozici 5 zdroj popisuje jako přenosy v odpadních vodách, látky odpovídají přenosům v odpadech (řadíme je tam, naše klasifikace). Množství přenosů v odpadních vodách vrstva neuvádí.
2021: 2021: prahy u přenosů v odpadech skryty
Prahy u pozice 5 v roce 2021 odpovídají seznamu pro odpadní vody (měď 50 kg místo 500 kg), proto je u této řady neukazujeme.
2022: 2022 chybí
Za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí.
2023: 2023: jeden řádek za látku
Vrstva 2023 má jeden řádek za provozovnu, typ a látku.
2024 až 2025: Od 2024 soubor MŽP
Dílčí řádky podle metody a způsobu nakládání, bez prahů, provozovatel z registru CRŽP. Součty používají Množství celkem včetně havarijní části; havarijní část ukazujeme zvlášť.
Údaje ukazujeme tak, jak je zdroj dodal; co počítáme my, je označeno jako náš výpočet. Chybějící údaj není nula. Zdroj: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí (IRZ) (otevřená data). Data: Integrovaný registr znečišťování (MŽP; historická data CENIA pod licencí CC0 1.0). Součty, převody jednotek, zařazení typů podle pozice ve vrstvě, kraje z kódů okresů a sloučení zápisů látek: statnifinance.cz. Licence CC0 1.0 platí pro historická data CENIA (mapová služba IRZ, ohlašovací roky 2004 až 2023). U souborů MŽP (úniky a přenosy látek, provozovny IRZ v CRŽP) uvádí Národní katalog otevřených dat podmínky užití: neobsahují autorská díla, nejsou autorskoprávně chráněnou databází ani databází chráněnou zvláštním právem pořizovatele. Historická data CENIA jsou pod licencí CC0 1.0. Příznak katalogu, že data neobsahují osobní údaje, neodpovídá obsahu: mezi provozovateli jsou podnikající fyzické osoby. Celá metodika.
