Karlovarský kraj
Co ohlásily provozovny v kraji. Kraj a okres určujeme z kódu okresu provozovny (náš výpočet; kódy před rokem 2008 převádíme na dnešní). Bez pořadí, bez srovnání s jinými kraji a bez přepočtu na obyvatele. Součty přes různé látky neuvádíme.
Ohlášení je zákonná povinnost nad prahovými hodnotami, ne zjištění, že provozovna porušila limit. Místo provozovny není místo, kam emise dopadají.
Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.
Ohlašující provozovny podle roku
| Rok | Provozovny | Položky |
|---|---|---|
| 2004 | 22 | 71 |
| 2005 | 20 | 69 |
| 2006 | 22 | 60 |
| 2007 | 24 | 73 |
| 2008 | 27 | 74 |
| 2009 | 73 | 172 |
| 2010 | 101 | 196 |
| 2011 | 97 | 162 |
| 2012 | 99 | 167 |
| 2013 | 101 | 165 |
| 2014 | 107 | 168 |
| 2015 | 112 | 175 |
| 2016 | 59 | 114 |
| 2017 | 58 | 108 |
| 2018 | 47 | 95 |
| 2019 | 46 | 96 |
| 2020 | 47 | 82 |
| 2021 | 44 | 83 |
| 2022 | za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí | |
| 2023 | 48 | 93 |
| 2024 | 55 | 231 |
| 2025 | 59 | 272 |
Rok 2025 podle typu hlášení
| Typ | Provozovny | Klíče (provozovna, látka) | Položky |
|---|---|---|---|
| Úniky do ovzduší | 10 | 24 | 24 |
| Úniky do vody | 5 | 6 | 6 |
| Úniky do půdy | 2 | 4 | 4 |
| Přenosy látek v odpadních vodách | 1 | 2 | 2 |
| Přenosy látek v odpadech | 6 | 14 | 14 |
| Předaný nebezpečný odpad | 43 | 43 | 77 |
| Předaný ostatní odpad | 17 | 17 | 145 |
Látky 2025
Okresy 2025
| Okres | Provozovny | ovzduší | voda | půda | odpadní vody | látky v odpadech | nebezpečný odpad | ostatní odpad |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cheb | 17 | žádný | žádný | 4 | žádný | 4 | 24 | 19 |
| Karlovy Vary | 20 | 10 | 2 | žádný | 2 | 4 | 20 | 56 |
| Sokolov | 22 | 14 | 4 | žádný | žádný | 6 | 33 | 70 |
Provozovny, které ohlásily za 2025
| Okres | Provozovna a provozovatel | Ohlášeno |
|---|---|---|
| Cheb | BWI Czech Republic s.r.o.BWI Czech Republic s.r.o., IČO 04181352 | nebezpečný odpad |
| Cheb | ELEKTROMETALL s.r.o. - Mariánské LázněELEKTROMETALL s.r.o., IČO 45351287 | nebezpečný odpad |
| Cheb | HEXPOL Compounding Lesina s.r.o.HEXPOL Compounding Lesina s.r.o., IČO 62585207 | nebezpečný odpad |
| Cheb | HF-CZECHFORGEHF-Czechforge s.r.o., IČO 27365361 | nebezpečný odpad |
| Cheb | HazlovSAT s.r.o., IČO 49451251 | nebezpečný odpad |
| Cheb | LUKAS IRZLUKAS CZ spol. s r.o., IČO 18234372 | nebezpečný odpad |
| Cheb | MagnesiaMattoni 1873 a.s., IČO 14706725 | nebezpečný odpad |
| Cheb | PH KOVO - RECYCLING CHEB, s.r.o. - CZK00030PH KOVO - RECYCLING CHEB, s.r.o., IČO 64361357 | látky v odpadech 3 |
| Cheb | PH KOVO - RECYCLING CHEB, s.r.o. - CZK00278PH KOVO - RECYCLING CHEB, s.r.o., IČO 64361357 | látky v odpadech 1 |
| Cheb | Petainer Czech Holdings s.r.o.Petainer Czech Holdings s.r.o., IČO 28981308 | nebezpečný odpad |
| Cheb | Slévárna HEUNISCH, s.r.o.Slévárna HEUNISCH, s.r.o., IČO 45357374 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Cheb | Výtopna Mariánské LázněVeolia Energie Mariánské Lázně, s.r.o., IČO 49790676 | nebezpečný odpad |
| Cheb | aptapt Products s.r.o., IČO 60199741 | nebezpečný odpad |
| Cheb | ČOV AšCHEVAK Cheb, a.s., IČO 49787977 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Cheb | ČOV Cheb, správa společnosti. laboratořCHEVAK Cheb, a.s., IČO 49787977 | půda 3, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Cheb | ČOV Mariánské LázněCHEVAK Cheb, a.s., IČO 49787977 | půda 1, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Cheb | ŽÁROKOV v.o.s.ŽÁROKOV v.o.s., IČO 46886958 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | AVE sběrné suroviny a.s.AVE sběrné suroviny a.s., IČO 00671151 | ostatní odpad |
| Karlovy Vary | BMP Bohemia Metal ProduktBMP Bohemia s.r.o., IČO 64834816 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | Chov prasat OdeřOdeř Agrar k.s., IČO 26402637 | ovzduší 1 |
| Karlovy Vary | FARMA OtročínFARMA Otročín s.r.o., IČO 00116262 | ovzduší 1 |
| Karlovy Vary | Farma pro chov kuřic ToužimČeská drůbež s.r.o., IČO 25212044 | ovzduší 1 |
| Karlovy Vary | Kofola a.s. - Stráž nad OhříKofola a.s., IČO 27767680 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | Mattoni 1873 a.s.Mattoni 1873 a.s., IČO 14706725 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Karlovy Vary | Nejdecká česárna vlny, a.s.Nejdecká česárna vlny, a. s., IČO 63509326 | odpadní vody 2, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Karlovy Vary | OZAP a.s.OZAP a.s., IČO 25213512 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | PAPOS Trade s.r.o.PAPOS Trade s.r.o., IČO 29120225 | ovzduší 5, voda 2, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Karlovy Vary | SWISS - FORM a. s.,Nerudova 369, Nejdek 362 21 CZSWISS - FORM a. s., IČO 00518832 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | TSR Czech Republic s.r.o.TSR Czech Republic s.r.o., IČO 40614875 | látky v odpadech 3 |
| Karlovy Vary | VKK PšovZemědělské družstvo Novosedly, IČO 00116254 | ovzduší 1 |
| Karlovy Vary | VLNAP a.s.VLNAP a.s., IČO 00013111 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | WITTE NejdekWITTE Nejdek, spol. s r.o., IČO 40525881 | látky v odpadech 1, nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | WNC-O2WITTE Nejdek, spol. s r.o., IČO 40525881 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | Witte Paint Application - lakovnaWITTE Paint Application, s.r.o., IČO 03058573 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | provoz Nová RoleSWISS - FORM a. s., IČO 00518832 | nebezpečný odpad |
| Karlovy Vary | skládka odpadů Činov AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., IČO 49356089 | ovzduší 1 |
| Karlovy Vary | ČOV Karlovy VaryVodárny a kanalizace Karlovy Vary, a.s., IČO 49789228 | ostatní odpad |
| Sokolov | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, provozovna SokolovAGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, IČO 14864576 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | AMATI Kraslice, výrobní družstvoAMATI Kraslice, výrobní družstvo, IČO 11836954 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | DEHONIT-FALKE s.r.o.DEHONIT-FALKE s.r.o., IČO 64361411 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | DIAMO, s. p., o. z. SUL Příbram - čistírna důlních vod Horní SlavkovDIAMO, státní podnik, IČO 00002739 | voda 1 |
| Sokolov | Elektrárna TisováElektrárna Tisová, a.s., IČO 29160189 | ovzduší 6, voda 1, nebezpečný odpad |
| Sokolov | IGRO s.r.o. provoz Nové SedloIGRO s.r.o., IČO 64359387 | ostatní odpad |
| Sokolov | IGRO s.r.o. provoz TisováIGRO s.r.o., IČO 64359387 | ostatní odpad |
| Sokolov | KMK Granit, a.s. - provozovna lomK M K GRANIT, a.s., IČO 46884556 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | KOVOŠROT GROUP CZ s.r.o. ChodovKOVOŠROT GROUP CZ s.r.o., IČO 28674286 | látky v odpadech 3, ostatní odpad |
| Sokolov | LIAPORLiapor s.r.o., IČO 46882324 | ovzduší 1 |
| Sokolov | O-I Manufacturing Czech Republic, a.s., závod Nové SedloO-I Czech Republic, a.s., IČO 14864584 | ovzduší 3, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Sokolov | Obalovna Sokolov s.r.o.Obalovna Sokolov s.r.o., IČO 10871691 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | PRAKTIK system s.r.o. provozovna Horní SlavkovPRAKTIK system s.r.o., IČO 27268519 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Sokolov | SKF Lubrication Systems CZ, s.r.o.SKF Lubrication Systems CZ, s.r.o., IČO 63505231 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | STROJÍRNYKAISRLÍK, spol. s r. o., IČO 48362786 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | Sokolovská uhelná,právní nástupce,a.s.-zpracovatelská částSokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., IČO 26348349 | ovzduší 4, voda 1, nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Sokolov | Synthomer a.s.Synthomer a.s., IČO 00011771 | voda 1, nebezpečný odpad |
| Sokolov | TSR Czech Republic s.r.o.TSR Czech Republic s.r.o., IČO 40614875 | látky v odpadech 3, ostatní odpad |
| Sokolov | Těžební část - lom JiříSokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., IČO 26348349 | nebezpečný odpad, ostatní odpad |
| Sokolov | VISHAY ELECTRONIC spol. s r.o.VISHAY ELECTRONIC spol. s r.o., IČO 40509044 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | Závod Dolní RychnovVISHAY ELECTRONIC spol. s r.o., IČO 40509044 | nebezpečný odpad |
| Sokolov | závod OlovíAGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, IČO 14864576 | nebezpečný odpad |
Stejný kraj jinde
Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.
Jak počítáme
Co zdroj dodává (údaj ze zdroje)
- Pro každou provozovnu, ohlašovací rok, typ a látku ohlášené množství a jeho jednotku.
- U odpadů množství za provozovnu a rok, nebezpečný a ostatní odpad, v tunách.
- Od roku 2024: metodu zjištění (měřeno, vypočteno, odhadnuto) s klasifikací, havarijní část a celkové množství, u odpadů způsob nakládání (využití R, odstranění D).
- Do roku 2023: ohlašovací práh u každého řádku, jak ho uvádí vrstva CENIA.
- O provozovně: IČP, název, obec (ZÚJ), okres (LAU1), CZ-NACE (do roku 2008 OKEČ), činnosti podle IRZ, E-PRTR a IPPC, příznak E-PRTR, povodí.
- IČO a název provozovatele: po letech ve vrstvách CENIA; pro roky ze souboru MŽP z registru CRŽP.
Co počítáme a zařazujeme my (náš výpočet, naše klasifikace)
Součty za republiku, kraj a okres
Součet ohlášených množství JEDNÉ látky, JEDNOHO typu a JEDNÉ jednotky. Zdroj žádné součty nevede. Nejde o emise celé země: provozovny pod prahem neohlašují a inventuru emisí vede ČHMÚ. Pro roky ze souboru MŽP sčítáme sloupec Množství celkem (včetně havarijní části, údaj zdroje); havarijní část ukazujeme zvlášť. Součty přes různé látky neuvádíme.
Neobvykle vysoké hodnoty
U každé provozovny porovnáváme roční hodnotu s mediánem všech jejích let u téže látky, typu a jednotky. Je-li víc než 100krát vyšší a tvoří-li zároveň aspoň 1 % celostátního součtu té látky a typu v daném roce, do našich součtů ji nezapočítáváme a uvádíme ji vedle součtu (menší hodnoty součet viditelně nemění, necháváme je v něm). Často jde o hodnotu zhruba 1000krát vyšší než obvykle, což odpovídá kilogramům zapsaným jako tuny; zdroj ji neopravil a my ji neopravujeme. Pravidlo je mechanické a zachytí i skutečný jednorázový výkyv, který od chyby v datech nerozlišíme; proto ukazujeme součet s hodnotou i bez ní a seznam takových hodnot je v metodice.
Počty položek
Počty řádků jsou náš počet položek, ne počet událostí: vrstva CENIA sdružuje až pět typů do jednoho záznamu provozovny a soubor MŽP dělí odpad jedné provozovny až do desítek dílčích řádků podle metody a způsobu nakládání. Proto u posledního roku uvádíme i počet klíčů (provozovna, typ, látka) a počet ohlašujících provozoven.
Kraj a dnešní okres
Z kódu okresu (LAU1). Kódy CZ061 a CZ062 z doby před rokem 2008 a pražské kódy CZ0101 až CZ010F převádíme na dnešní kódy.
Provozovatel za roky ze souboru MŽP
Soubor s úniky a přenosy IČO provozovatele neuvádí; bereme ho z registru provozoven CRŽP staženého spolu se souborem nebo před ním. U starších let platí provozovatel, kterého uvádí vrstva daného roku (provozovatel se mění: v roce 2023 měla řada provozoven jiného provozovatele než dnes).
Zda provozovatele jmenujeme
Podle právní formy v Registru ekonomických subjektů ČSÚ nebo v registru MONITOR, zvlášť pro každý rok. Když nelze ověřit, že nejde o fyzickou osobu, provozovnu uvádíme jen okresem; její čísla jsou v součtech.
Co z dat nevyčtete
Rok 2022
MŽP data za rok 2022 zveřejnilo, soubor později přepsalo novějším rokem; kopii nemáme. Mapová služba CENIA vrstvu za rok 2022 nemá.
Provozovny pod prahem
Kdo je pod ohlašovacím prahem, neohlašuje; chybějící řádek není nula. Práh přitom není spodní hranicí dat: objevují se i hodnoty pod ním.
Porovnání s povolenými limity
IRZ neříká, zda někdo překročil limit svého povolení.
Kam emise dopadají
Místo provozovny není místo, kam emise dopadají.
Zlomy v řadě
2004 až 2006: 2004 až 2006: opakované řádky
Vrstvy opakují údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou (náš výpočet).
2004 až 2009: Do roku 2009 staré kódy
Činnost podle OKEČ místo CZ-NACE a kódy krajů z doby před rokem 2008; kraje převádíme na dnešní.
2007 až 2008: Odpady 2007 a 2008 jen za provozovny E-PRTR
Za tyto roky jsou odpady jen v podmnožině E-PRTR a bez jednotky; před rokem 2007 odpady ve vrstvách nejsou.
2009: 2009: nový formát vrstev
Od roku 2009 nese záznam provozovny až pět pozic; typ určujeme podle pozice.
2016: 2016: méně provozoven s odpady
Počet provozoven ohlašujících odpad klesl mezi lety 2015 a 2016 přibližně na polovinu; důvod data neuvádějí.
2015: 2015: prázdný záznam
Vrstva emisí 2015 obsahuje jeden prázdný záznam, který rozbíjí její výstup ve formátu JSON; data bereme ve formátu CSV.
2017: Od 2017 oxid uhličitý dvakrát
Od roku 2017 se ohlašuje i oxid uhličitý bez spalování biomasy. Obě řady se nesčítají.
2021: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách
Pozici 5 zdroj popisuje jako přenosy v odpadních vodách, látky odpovídají přenosům v odpadech (řadíme je tam, naše klasifikace). Množství přenosů v odpadních vodách vrstva neuvádí.
2021: 2021: prahy u přenosů v odpadech skryty
Prahy u pozice 5 v roce 2021 odpovídají seznamu pro odpadní vody (měď 50 kg místo 500 kg), proto je u této řady neukazujeme.
2022: 2022 chybí
Za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí.
2023: 2023: jeden řádek za látku
Vrstva 2023 má jeden řádek za provozovnu, typ a látku.
2024 až 2025: Od 2024 soubor MŽP
Dílčí řádky podle metody a způsobu nakládání, bez prahů, provozovatel z registru CRŽP. Součty používají Množství celkem včetně havarijní části; havarijní část ukazujeme zvlášť.
Údaje ukazujeme tak, jak je zdroj dodal; co počítáme my, je označeno jako náš výpočet. Chybějící údaj není nula. Zdroj: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí (IRZ) (otevřená data). Data: Integrovaný registr znečišťování (MŽP; historická data CENIA pod licencí CC0 1.0). Součty, převody jednotek, zařazení typů podle pozice ve vrstvě, kraje z kódů okresů a sloučení zápisů látek: statnifinance.cz. Licence CC0 1.0 platí pro historická data CENIA (mapová služba IRZ, ohlašovací roky 2004 až 2023). U souborů MŽP (úniky a přenosy látek, provozovny IRZ v CRŽP) uvádí Národní katalog otevřených dat podmínky užití: neobsahují autorská díla, nejsou autorskoprávně chráněnou databází ani databází chráněnou zvláštním právem pořizovatele. Historická data CENIA jsou pod licencí CC0 1.0. Příznak katalogu, že data neobsahují osobní údaje, neodpovídá obsahu: mezi provozovateli jsou podnikající fyzické osoby. Celá metodika.
