statnifinance.cz
IRZ / Látky

Benzen

Ohlášeno v letech 2004 až 2025 jako ovzduší, voda, půda, odpadní vody, látky v odpadech. Součty jsou náš výpočet: vždy jen této látky, jednoho typu a jedné jednotky. Součty přes různé látky neuvádíme.

Ohlášení je zákonná povinnost nad prahovými hodnotami, ne zjištění, že provozovna porušila limit.

Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.

Úniky do ovzduší

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2004: 30 459,2 kg2005: 32 054 kg2006: 12 071 kg2007: 11 503 kg2008: 12 700,008 kg2009: 9 683,12 kg2010: 10 910 kg2011: 5 271,4 kg2012: 5 959,47 kg2013: 5 501 kg2014: 5 778,9 kg2015: 4 869 kg2016: 4 904,5 kg2017: 6 948,82 kg2018: 11 231,675 kg2019: 10 115,883 kg2020: 9 019,744 kg2021: 12 594,612 kg2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2023: 4 094,818 kg2024: 2 136,1 kg2025: 9 260,039 kg20042010201520202025
Benzen, ovzduší: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
20045530 459,2 kgzdroj neuvádí1 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
20054432 054 kgzdroj neuvádí1 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
20062212 071 kgzdroj neuvádí1 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
20072211 503 kgzdroj neuvádí1 000 kg
20083312 700,008 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2009339 683,12 kgzdroj neuvádí1 000 kg
20102210 910 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2011225 271,4 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2012445 959,47 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2013225 501 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2014225 778,9 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2015114 869 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2016114 904,5 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2017226 948,82 kgzdroj neuvádí1 000 kg
20182211 231,675 kgzdroj neuvádí1 000 kg
20192210 115,883 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2020229 019,744 kgzdroj neuvádí1 000 kg
20213312 594,612 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
2023224 094,818 kgzdroj neuvádí1 000 kg
2024112 136,1 kg0 kgzdroj neuvádí
2025339 260,039 kg0 kgzdroj neuvádí
Podle kraje, 2025 (kraj z kódu okresu provozovny, náš výpočet; místo provozovny není místo, kam emise dopadají)
KrajProvozovnyPoložkySoučet provozoven v kraji (náš výpočet)
Ústecký kraj115 356,639 kg
Jihomoravský kraj111 088 kg
Zlínský kraj112 815,4 kg
Provozovny, které ohlásily Benzen (ovzduší) za 2025: 3 položky

Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).

Provozovna a provozovatelMnožstvíHavarijní částMnožství celkemMetoda
ORLEN Unipetrol RPAORLEN Unipetrol RPA s.r.o., IČO 27597075, okres Most5 356,639 kg0 kg5 356,639 kgE (odhadnuto), Nezadáno
DEZA, a.s., Valašské MeziříčíDEZA, a.s., IČO 00011835, okres Vsetín2 815,4 kg0 kg2 815,4 kgC (vypočteno), OTH
závod MokráHeidelberg Materials CZ, a.s., IČO 26209578, okres Brno-venkov1 088 kg0 kg1 088 kgM (měřeno), CEN/ISO

náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.

Úniky do vody

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2004: 537 kg2005: 220 kg2006: 154 kg2007: 54,8 kg2008: 1 161,7 kg2009: 867,3 kg2010: 896 kg2011: 405 kg2012: 130 kg2013: 105 kg2014: 1 028 kg2015: 116 kg2016: 116 kg2017: 99 kg2018: 53 kg2019: 47 kg2020: 20,7 kg2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí20042010201520202025
Benzen, voda: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
200411537 kgzdroj neuvádí200 kg2004 až 2006: opakované řádky
200511220 kgzdroj neuvádí200 kg2004 až 2006: opakované řádky
200611154 kgzdroj neuvádí200 kg2004 až 2006: opakované řádky
20071154,8 kgzdroj neuvádí200 kg
2008331 161,7 kgzdroj neuvádí200 kg
200933867,3 kgzdroj neuvádí200 kg
201022896 kgzdroj neuvádí200 kg
201122405 kgzdroj neuvádí200 kg
201211130 kgzdroj neuvádí200 kg
201311105 kgzdroj neuvádí200 kg
2014221 028 kgzdroj neuvádí200 kg
201511116 kgzdroj neuvádí200 kg
201611116 kgzdroj neuvádí200 kg
20171199 kgzdroj neuvádí200 kg
20181153 kgzdroj neuvádí200 kg
20191147 kgzdroj neuvádí200 kg
20201120,7 kgzdroj neuvádí200 kg
2021žádná provozovna neohlásila
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
2023žádná provozovna neohlásila
2024žádná provozovna neohlásila
2025žádná provozovna neohlásila

Úniky do půdy

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2013: 0,00056 kg2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2013201520202025
Benzen, půda: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
2013110,00056 kgzdroj neuvádí200 kg
2014žádná provozovna neohlásila
2015žádná provozovna neohlásila
2016žádná provozovna neohlásila
2017žádná provozovna neohlásila
2018žádná provozovna neohlásila
2019žádná provozovna neohlásila
2020žádná provozovna neohlásila
2021žádná provozovna neohlásila
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
2023žádná provozovna neohlásila
2024žádná provozovna neohlásila
2025žádná provozovna neohlásila

Přenosy látek v odpadních vodách

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek. Hodnoty provozovny víc než 100krát vyšší než medián všech jejích let u téže látky a typu, které zároveň tvoří aspoň 1 % celostátního součtu roku (možná chyba ve zdroji), do našich součtů nezapočítáváme; kolik by přidaly, uvádíme vedle součtu. V datech je ponecháváme tak, jak je zdroj dodal; jejich seznam je v metodice.
2004: 2 659 kg2005: 115,3 kg2006: jen neobvykle vysoké hodnoty, bez neobvykle vysoké hodnoty 1 provozovny (887 kg, možná chyba ve zdroji); s ní 887 kg2007: 1 933 kg2008: 2 146 kg2009: 1 204,34 kg2010: 576,6 kg2011: 727,2 kg2012: 656 kg2013: 6 199,977 kg2014: 1 779,136 kg2015: 7 526,509 kg2016: 1 242,7 kg2017: 584,23 kg2018: 336,91 kg2019: 350,53 kg2020: 622,13 kg2021: v datech chybí: vrstva za 2021 množství přenosů v odpadních vodách neuvádí (2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách)2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2023: 805,991 kg2024: 497,947 kg2025: 727,676 kg20042010201520202025
Benzen, odpadní vody: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg) Kroužek nad sloupcem: rok, ze kterého jsme vyřadili neobvykle vysokou hodnotu (možná chyba ve zdroji); podrobnosti v tabulce.
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
2004222 659 kgzdroj neuvádí2 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
200511115,3 kgzdroj neuvádí2 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
200611jen neobvykle vysoké hodnotyzdroj neuvádí2 000 kg2004 až 2006: opakované řádky; bez neobvykle vysoké hodnoty 1 provozovny (887 kg, možná chyba ve zdroji); s ní 887 kg
2007221 933 kgzdroj neuvádí200 kg
2008222 146 kgzdroj neuvádí200 kg
2009221 204,34 kgzdroj neuvádí200 kg
201022576,6 kgzdroj neuvádí200 kg
201122727,2 kgzdroj neuvádí200 kg
201222656 kgzdroj neuvádí200 kg
2013336 199,977 kgzdroj neuvádí200 kg
2014221 779,136 kgzdroj neuvádí200 kg
2015337 526,509 kgzdroj neuvádí200 kg
2016221 242,7 kgzdroj neuvádí200 kg
201733584,23 kgzdroj neuvádí200 kg
201833336,91 kgzdroj neuvádí200 kg
201933350,53 kgzdroj neuvádí200 kg
202033622,13 kgzdroj neuvádí200 kg
2021v datech chybí: vrstva za 2021 množství přenosů v odpadních vodách neuvádí (2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách)
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
202333805,991 kgzdroj neuvádí200 kg
202433497,947 kgneuvedenozdroj neuvádí
202522727,676 kgneuvedenozdroj neuvádí
Podle kraje, 2025 (kraj z kódu okresu provozovny, náš výpočet; místo provozovny není místo, kam emise dopadají)
KrajProvozovnyPoložkySoučet provozoven v kraji (náš výpočet)
Ústecký kraj11727 kg
Pardubický kraj110,676 kg
Provozovny, které ohlásily Benzen (odpadní vody) za 2025: 2 položky

Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).

Provozovna a provozovatelMnožstvíHavarijní částMnožství celkemMetoda
Výrobna ETHYLBENZEN II - LitvínovSYNTHOS Kralupy a.s., IČO 28214790, okres Most727 kgneuvedeno727 kgM (měřeno), OTH
Synthesia a. s.Synthesia, a.s., IČO 60108916, okres Pardubice0,676 kgneuvedeno0,676 kgM (měřeno), OTH

náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.

Přenosy látek v odpadech

Součet ohlášených množství v kg (náš výpočet); pro roky ze souboru MŽP Množství celkem včetně havarijní části. Řádky mimo součty (g/rok, nečitelná množství) jsou v počtu položek.
2004: 1 241 658,834 kg2005: 1 462 765,56 kg2006: 2 122 577,6 kg2007: 2 681 027,526 kg2008: 2 998 297,38 kg2009: 943 276,22 kg2010: 69 542,901 kg2011: 4 444,716 kg2012: 19 155,2 kg2013: 49 929,687 kg2014: 33 402,797 kg2015: 35 916,283 kg2016: 51 686,313 kg2017: 53 284,649 kg2018: 51 835,51 kg2019: 54 225,661 kg2020: 17 669,745 kg2021: 120 628,437 kg2022: za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí2023: 58 522,672 kg2024: 33 152,971 kg2025: 40 284,125 kg20042010201520202025
Benzen, látky v odpadech: součet ohlášených množství podle roku (náš výpočet, kg)
RokProvozovnyPoložkySoučet (náš výpočet)z toho havarijníPráh podle vrstvy CENIAPoznámka
2004441 241 658,834 kgzdroj neuvádí2 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
2005221 462 765,56 kgzdroj neuvádí2 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
2006222 122 577,6 kgzdroj neuvádí2 000 kg2004 až 2006: opakované řádky
2007332 681 027,526 kgzdroj neuvádí2 000 kg
2008332 998 297,38 kgzdroj neuvádí2 000 kg
200933943 276,22 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20105569 542,901 kgzdroj neuvádí2 000 kg
2011444 444,716 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20125519 155,2 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20134449 929,687 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20145533 402,797 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20155535 916,283 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20166651 686,313 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20175553 284,649 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20186651 835,51 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20196654 225,661 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20207717 669,745 kgzdroj neuvádí2 000 kg
202188120 628,437 kgzdroj neuvádískryto (zlom 2021)naše klasifikace: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách
2022za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí
20237758 522,672 kgzdroj neuvádí2 000 kg
20246633 152,971 kgneuvedenozdroj neuvádí
20255540 284,125 kgneuvedenozdroj neuvádí
Podle kraje, 2025 (kraj z kódu okresu provozovny, náš výpočet; místo provozovny není místo, kam emise dopadají)
KrajProvozovnyPoložkySoučet provozoven v kraji (náš výpočet)
Středočeský kraj224,258 kg
Královéhradecký kraj110,01 kg
Olomoucký kraj116,857 kg
Moravskoslezský kraj1140 273 kg
Provozovny, které ohlásily Benzen (látky v odpadech) za 2025: 5 položek

Seřazeno podle ohlášeného množství, bez pořadí. Množství je údaj ze zdroje v jednotce, jak ji zdroj dodal. Provozovatele jmenujeme jen tam, kde podle registru RES nebo MONITOR nejde o fyzickou osobu (zvlášť pro každý rok).

Provozovna a provozovatelMnožstvíHavarijní částMnožství celkemMetoda
BorsodChem MCHZ, s.r.o.BorsodChem MCHZ, s.r.o., IČO 26019388, okres Ostrava-město40 273 kgneuvedeno40 273 kgC (vypočteno), MAB
Pars nova a.s.ŠKODA PARS a.s., IČO 25860038, okres Šumperk6,857 kgneuvedeno6,857 kgE (odhadnuto), Nezadáno
závod Mladá BoleslavŠkoda Auto a.s., IČO 00177041, okres Mladá Boleslav4,139 kgneuvedeno4,139 kgC (vypočteno), OTH
Spalovna průmyslových odpadůAVE Kralupy s.r.o., IČO 27935574, okres Mělník0,119 kgneuvedeno0,119 kgC (vypočteno), MAB
Závod KvasinyŠkoda Auto a.s., IČO 00177041, okres Rychnov nad Kněžnou0,01 kgneuvedeno0,01 kgM (měřeno), OTH

náš počet položek: jedna položka je jeden řádek zdroje.

Stav datOhlašovací roky 2004 až 2021, 2023 až 2025 (za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí). Soubor MŽP za rok 2025 stažen 1. 11. 2026 (SHA-256 f0b6a437d53b…), provozovatelé podle registru CRŽP ke dni 26. 10. 2026, historie z mapové služby CENIA stažena 24. 9. 2026. Soubor MŽP nese vždy jen poslední rok; starší roky máme z vlastního archivu. Zdroj: IRZ.

Jak počítáme

Co zdroj dodává (údaj ze zdroje)

  • Pro každou provozovnu, ohlašovací rok, typ a látku ohlášené množství a jeho jednotku.
  • U odpadů množství za provozovnu a rok, nebezpečný a ostatní odpad, v tunách.
  • Od roku 2024: metodu zjištění (měřeno, vypočteno, odhadnuto) s klasifikací, havarijní část a celkové množství, u odpadů způsob nakládání (využití R, odstranění D).
  • Do roku 2023: ohlašovací práh u každého řádku, jak ho uvádí vrstva CENIA.
  • O provozovně: IČP, název, obec (ZÚJ), okres (LAU1), CZ-NACE (do roku 2008 OKEČ), činnosti podle IRZ, E-PRTR a IPPC, příznak E-PRTR, povodí.
  • IČO a název provozovatele: po letech ve vrstvách CENIA; pro roky ze souboru MŽP z registru CRŽP.

Co počítáme a zařazujeme my (náš výpočet, naše klasifikace)

  • Součty za republiku, kraj a okres

    Součet ohlášených množství JEDNÉ látky, JEDNOHO typu a JEDNÉ jednotky. Zdroj žádné součty nevede. Nejde o emise celé země: provozovny pod prahem neohlašují a inventuru emisí vede ČHMÚ. Pro roky ze souboru MŽP sčítáme sloupec Množství celkem (včetně havarijní části, údaj zdroje); havarijní část ukazujeme zvlášť. Součty přes různé látky neuvádíme.

  • Neobvykle vysoké hodnoty

    U každé provozovny porovnáváme roční hodnotu s mediánem všech jejích let u téže látky, typu a jednotky. Je-li víc než 100krát vyšší a tvoří-li zároveň aspoň 1 % celostátního součtu té látky a typu v daném roce, do našich součtů ji nezapočítáváme a uvádíme ji vedle součtu (menší hodnoty součet viditelně nemění, necháváme je v něm). Často jde o hodnotu zhruba 1000krát vyšší než obvykle, což odpovídá kilogramům zapsaným jako tuny; zdroj ji neopravil a my ji neopravujeme. Pravidlo je mechanické a zachytí i skutečný jednorázový výkyv, který od chyby v datech nerozlišíme; proto ukazujeme součet s hodnotou i bez ní a seznam takových hodnot je v metodice.

  • Počty položek

    Počty řádků jsou náš počet položek, ne počet událostí: vrstva CENIA sdružuje až pět typů do jednoho záznamu provozovny a soubor MŽP dělí odpad jedné provozovny až do desítek dílčích řádků podle metody a způsobu nakládání. Proto u posledního roku uvádíme i počet klíčů (provozovna, typ, látka) a počet ohlašujících provozoven.

  • Převod jednotek

    kg/rok a kg jsou kg, t/rok a t jsou t. Řádky v g/rok (rok 2004) necháváme tak, jak je zdroj dodal, a do součtů nezapočítáváme: po převodu by většina hodnot byla nepravděpodobně malá. U odpadů 2007 a 2008 vrstva jednotku neuvádí; tuny odvozujeme z roku 2009 (medián poměru 1,19 u 634 provozoven).

  • Typ podle pozice sloupce (2009 až 2021)

    Ve vrstvách 2009 až 2021 nese záznam až pět pozic; pozice 1 až 5 řadíme k ovzduší, vodě, půdě, odpadním vodám a látkám v odpadech (naše klasifikace). V roce 2021 zdroj pozici 5 popisuje jako přenosy v odpadních vodách, její látky ale odpovídají přenosům v odpadech; popisek zdroje ukazujeme vedle naší klasifikace.

  • Kraj a dnešní okres

    Z kódu okresu (LAU1). Kódy CZ061 a CZ062 z doby před rokem 2008 a pražské kódy CZ0101 až CZ010F převádíme na dnešní kódy.

  • Jedna látka pod více zápisy

    Zápisy lišící se jen velikostí písmen a mezerami slučujeme, stejně jako 1,2-dichlorethan psaný jako EDC a DCE. PAU (2004 až 2008) a PAH necháváme zvlášť. Oxid uhličitý a oxid uhličitý bez spalování biomasy jsou dvě řady, které se nesčítají. Seznam sloučených zápisů je v metodice.

  • Opakované řádky 2004 až 2006

    Vrstvy 2004 až 2006 opakují tentýž údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou.

  • Provozovatel za roky ze souboru MŽP

    Soubor s úniky a přenosy IČO provozovatele neuvádí; bereme ho z registru provozoven CRŽP staženého spolu se souborem nebo před ním. U starších let platí provozovatel, kterého uvádí vrstva daného roku (provozovatel se mění: v roce 2023 měla řada provozoven jiného provozovatele než dnes).

  • Zda provozovatele jmenujeme

    Podle právní formy v Registru ekonomických subjektů ČSÚ nebo v registru MONITOR, zvlášť pro každý rok. Když nelze ověřit, že nejde o fyzickou osobu, provozovnu uvádíme jen okresem; její čísla jsou v součtech.

Co z dat nevyčtete

  • Rok 2022

    MŽP data za rok 2022 zveřejnilo, soubor později přepsalo novějším rokem; kopii nemáme. Mapová služba CENIA vrstvu za rok 2022 nemá.

  • Provozovny pod prahem

    Kdo je pod ohlašovacím prahem, neohlašuje; chybějící řádek není nula. Práh přitom není spodní hranicí dat: objevují se i hodnoty pod ním.

  • Porovnání s povolenými limity

    IRZ neříká, zda někdo překročil limit svého povolení.

  • Příjemce odpadu, katalogové číslo, recipient

    Katalog otevřených dat je slibuje, v souboru nejsou. Soubor proto neříká, komu byl odpad předán ani do kterého toku šly odpadní vody.

  • Kam emise dopadají

    Místo provozovny není místo, kam emise dopadají.

  • Množství v odpadních vodách za rok 2021

    Vrstva 2021 uvádí u přenosů v odpadních vodách látku a práh, ale ne množství.

Zlomy v řadě

  • 2004 až 2006: 2004 až 2006: opakované řádky

    Vrstvy opakují údaj pro každou kategorii IPPC provozovny; shodné řádky počítáme jednou (náš výpočet).

  • 2004 až 2009: Do roku 2009 staré kódy

    Činnost podle OKEČ místo CZ-NACE a kódy krajů z doby před rokem 2008; kraje převádíme na dnešní.

  • 2007 až 2008: Odpady 2007 a 2008 jen za provozovny E-PRTR

    Za tyto roky jsou odpady jen v podmnožině E-PRTR a bez jednotky; před rokem 2007 odpady ve vrstvách nejsou.

  • 2009: 2009: nový formát vrstev

    Od roku 2009 nese záznam provozovny až pět pozic; typ určujeme podle pozice.

  • 2016: 2016: méně provozoven s odpady

    Počet provozoven ohlašujících odpad klesl mezi lety 2015 a 2016 přibližně na polovinu; důvod data neuvádějí.

  • 2015: 2015: prázdný záznam

    Vrstva emisí 2015 obsahuje jeden prázdný záznam, který rozbíjí její výstup ve formátu JSON; data bereme ve formátu CSV.

  • 2017: Od 2017 oxid uhličitý dvakrát

    Od roku 2017 se ohlašuje i oxid uhličitý bez spalování biomasy. Obě řady se nesčítají.

  • 2021: 2021: přenosy v odpadech a odpadních vodách

    Pozici 5 zdroj popisuje jako přenosy v odpadních vodách, látky odpovídají přenosům v odpadech (řadíme je tam, naše klasifikace). Množství přenosů v odpadních vodách vrstva neuvádí.

  • 2021: 2021: prahy u přenosů v odpadech skryty

    Prahy u pozice 5 v roce 2021 odpovídají seznamu pro odpadní vody (měď 50 kg místo 500 kg), proto je u této řady neukazujeme.

  • 2022: 2022 chybí

    Za 2022 strojově čitelná data dnes zdroj nenabízí.

  • 2023: 2023: jeden řádek za látku

    Vrstva 2023 má jeden řádek za provozovnu, typ a látku.

  • 2024 až 2025: Od 2024 soubor MŽP

    Dílčí řádky podle metody a způsobu nakládání, bez prahů, provozovatel z registru CRŽP. Součty používají Množství celkem včetně havarijní části; havarijní část ukazujeme zvlášť.

Údaje ukazujeme tak, jak je zdroj dodal; co počítáme my, je označeno jako náš výpočet. Chybějící údaj není nula. Zdroj: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí (IRZ) (otevřená data). Data: Integrovaný registr znečišťování (MŽP; historická data CENIA pod licencí CC0 1.0). Součty, převody jednotek, zařazení typů podle pozice ve vrstvě, kraje z kódů okresů a sloučení zápisů látek: statnifinance.cz. Licence CC0 1.0 platí pro historická data CENIA (mapová služba IRZ, ohlašovací roky 2004 až 2023). U souborů MŽP (úniky a přenosy látek, provozovny IRZ v CRŽP) uvádí Národní katalog otevřených dat podmínky užití: neobsahují autorská díla, nejsou autorskoprávně chráněnou databází ani databází chráněnou zvláštním právem pořizovatele. Historická data CENIA jsou pod licencí CC0 1.0. Příznak katalogu, že data neobsahují osobní údaje, neodpovídá obsahu: mezi provozovateli jsou podnikající fyzické osoby. Celá metodika.