Veřejné peníze · SFDI, rozpočtový rok 2026
SFDI 2026: Hlavní město Praha (kód zdroje PRH)
Kód kraje je zařazení položky v evidenci SFDI, ne místo stavby. Velkou část proplacených peněz vede SFDI pod kódem BAL bez kraje, proto součty krajů nejsou celostátním součtem a kraje mezi sebou nesrovnáváme. Položky evidence nejsou projekty: jsou mezi nimi i provozní platby, údržba a souhrnné (globální) položky.
26 položek, proplaceno 4,2 mld. Kč (náš součet)průběžně
Rok ještě není uzavřený: zdroj soubor přepisuje, proplacené částky jsou dosavadní a rozpočet (celk_upr) je rozpočet na celý rok.
| Položka (evid_cis / kod_ra) | Investor | druh_akce / druh_fin / stav_akce2 | Celkové náklady (celk_nakl) | Rozpočet na celý rok (celk_upr) | Proplaceno (celk_zapl) | Proplaceno podle zdrojů | zac_akce / kon_akce | c_zesmluv |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3272751007 / 60D0 511 Běchovice - D1 | ŘSD s. p.IČO 65993390 | a5 / T2 / R | 17 594 868 000 Kč | 2 469 996 000 Kč | 1 573 711 614 Kč | sfdi 760,4 mil. Kčopd3 813,3 mil. Kč | 12/24 / 12/28 | 16. 1. 2026 |
| 5113520020 / 60Rekonstrukce žst. Praha-Smíchov | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / CEF2 / R | 5 121 741 000 Kč | 1 119 083 000 Kč | 777 486 430 Kč | sfdi 205,0 mil. Kčcef2 572,5 mil. Kč | 06/23 / 12/28 | 7. 1. 2026 |
| 5113720006 / 60Modernizace trati Praha-Bubny (včetně) - Praha-Výstaviště (včetně) | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / CEF2 / R-D | 5 907 541 000 Kč | 976 229 000 Kč | 618 174 598 Kč | sfdi 599,6 mil. Kčcef2 18,6 mil. Kč | 01/23 / 01/26 | 7. 1. 2026 |
| 5113720005 / 60Modernizace a dostavba ŽST Praha Masarykovo nádraží | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / CEF2 / R | 5 384 831 000 Kč | 865 068 000 Kč | 420 365 290 Kč | sfdi 258,2 mil. Kčcef2 162,2 mil. Kč | 03/24 / 06/29 | 7. 1. 2026 |
| 5111510081 / 60Kbelská (Poděbradská - Cínovecká) | Hlavní město PrahaIČO 00064581 | a1 / N / R26 | 466 125 000 Kč | 351 210 173 Kč | 259 466 023 Kč | sfdi 259,5 mil. Kč | 07/26 / 12/28 | 3. 6. 2026 |
| 5113750006 / 60Tramvajová trať Václavské náměstí a Muzeum,Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnostIČO 00005886 | c4 / T8 / R | 1 813 062 000 Kč | 453 900 000 Kč | 181 309 664 Kč | opd3 181,3 mil. Kč | 07/24 / 06/27 | 26. 6. 2026 |
| 5113510003 / 60Rekonstrukce výpravní budovy v žst. Praha hl.n. | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / N / R | 1 358 649 000 Kč | 160 955 000 Kč | 93 987 350 Kč | sfdi 94,0 mil. Kč | 09/21 / 07/28 | 7. 1. 2026 |
| 5111110001 / 50I/x silnice I. třídy opravy a údržba | Hlavní město PrahaIČO 00064581 | a1 / U / U1 | 280 000 000 Kč | 180 083 387 Kč | 50 607 776 Kč | sfdi 50,6 mil. Kč | 01/26 / 12/26 | 3. 6. 2026 |
| 5113520030 / 60Zdvoukolejnění trati Branický most - Praha-Krč - Spořilov | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / CEF2 / R-D | 2 637 358 000 Kč | 157 675 000 Kč | 47 541 357 Kč | sfdi 47,5 mil. Kč | 07/23 / 10/24 | 7. 1. 2026 |
| 5113520025 / 60Výstavba lávky v ŽST Praha-Smíchov | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / CEF2 / R | 337 585 000 Kč | 74 563 000 Kč | 46 979 089 Kč | sfdi 13,7 mil. Kčcef2 33,3 mil. Kč | 03/24 / 12/28 | 7. 1. 2026 |
| 5113520034 / 60Komplexní rekonstrukce zastropení nové odbavovací haly ŽST Praha hl.n. | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / N / R | 1 738 797 000 Kč | 193 775 000 Kč | 31 049 412 Kč | sfdi 31,0 mil. Kč | 02/24 / 12/32 | 7. 1. 2026 |
| 5111540059 / 60D0 510 Satalice - Běchovice, zkapacitnění | ŘSD s. p.IČO 65993390 | a5 / N / R26 | 3 777 522 000 Kč | 55 912 000 Kč | 25 065 325 Kč | sfdi 25,1 mil. Kč | 12/26 / 12/28 | 16. 1. 2026 |
| 5113520015 / 60Zvýšení trakčního výkonu TNS Balabenka | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / RRF / R-D | 861 032 000 Kč | 21 368 000 Kč | 21 367 902 Kč | sfdi 21,4 mil. Kč | 07/21 / 09/24 | 7. 1. 2026 |
| 5113520026 / 60Přemístění haly pro OTV a zřízení integrovaného pracoviště OTV a ST v rámci OŘ Praha | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / N / R-D | 285 242 000 Kč | 13 046 000 Kč | 12 496 059 Kč | sfdi 12,5 mil. Kč | 01/23 / 10/24 | 4. 5. 2026 |
| 5113520040 / 60ETCS Praha-Uhříněves - Praha hl. n. (mimo) | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / CEF2 / R-D | 365 617 000 Kč | 25 099 000 Kč | 1 463 164 Kč | sfdi 1,5 mil. Kč | 06/22 / 06/25 | 7. 1. 2026 |
| 5113720004 / 60Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař - Praha hl. n., II. část - Praha Hostivař - Praha hl.n. | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / CEFK / R-D | 5 678 976 000 Kč | 1 100 000 Kč | 684 119 Kč | sfdi 684 tis. Kč | 05/18 / 11/22 | 4. 5. 2026 |
| 5115510008 / 60PK Smíchov - optimalizace velínu | Povodí Vltavy, státní podnikIČO 70889953 | d1 / N / R-D | 9 580 000 Kč | 9 580 000 Kč | 29 500 Kč | sfdi 30 tis. Kč | 10/25 / 03/26 | 21. 5. 2026 |
| 5111510078 / 60Rekonstrukce komunikace 5. května v úseku Táborská x Spořilovská | Hlavní město PrahaIČO 00064581 | a1 / N / R26 | 1 630 000 000 Kč | 10 862 526 Kč | 16 780 Kč | sfdi 17 tis. Kč | 06/26 / 12/30 | 3. 6. 2026 |
| 5003520257 / 60Instalace vozidlové části ETCS na HV řady 813.2 | KŽC Doprava, s.r.o.IČO 27423069 | o / N / R24 | 43 800 000 Kč | 3 091 343 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 07/24 / 11/25 | 12. 6. 2026 |
| 5111510069 / 60Protihluková opatření - realizace | Hlavní město PrahaIČO 00064581 | a1 / G / GS | 950 000 000 Kč | 2 550 000 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 1/20 / 10/30 | 3. 6. 2026 |
| 5111510077 / 60Jižní spojka (5. května - Průmyslová) | Hlavní město PrahaIČO 00064581 | a1 / N / R27 | 2 295 000 000 Kč | 5 500 000 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 04/27 / 12/31 | 3. 6. 2026 |
| 5113520033 / 60Rekonstrukce výpravní budovy ŽST Praha - Radotín | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / RRF / R-D | 60 885 000 Kč | 5 000 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 08/22 / 06/26 | 2. 4. 2026 |
| 5113720011 / 60Prodloužení podchodů v žst. Praha hl.n. | Správa železnic, státní organizaceIČO 70994234 | c1 / RRF / R-D | 1 095 757 000 Kč | 1 000 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 05/20 / 05/26 | 2. 4. 2026 |
| 5113750007 / 60Tramvajová trať Dvorecký most, Praha | Hlavní město PrahaIČO 00064581 | c4 / T8 / R | 1 965 100 000 Kč | 1 090 303 096 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 08/22 / 03/27 | 8. 7. 2026 |
| 5113750010 / 60Tramvajová trať Olšanská - Habrová, Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnostIČO 00005886 | c4 / T8 / R | 523 060 076 Kč | 127 500 000 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 03/26 / 03/27 | 11. 9. 2026 |
| 5114500004 / 60Generační obměna detektorů tekutin (LEDS) pro přítomnost výbušnin - kategorie 2 | Letiště Praha, a. s.IČO 28244532 | s2 / P / G | 27 419 500 Kč | 20 000 000 Kč | 0 Kč | 0 Kč | neuvedeno / neuvedeno | 10. 7. 2026 |
Stav datEvidence akcí SFDI 2018 až 2026, soubory stažené 2. 11. 2026. Rok 2026 je průběžný stav (soubor změněn 30. 10. 2026), rok 2025 zdroj ještě přepisuje. Platební výměry: 172 záznamů (soubor změněn 30. 10. 2026). Zdroj: SFDI.
Jak počítáme
Co čísla počítají
- 01
Proplaceno
Sloupec celk_zapl: kolik SFDI na položku proplatil v daném rozpočtovém roce. Zdrojové sloupce *_zapl se na něj sčítají přesně na každém řádku (ověřeno na všech řádcích při každém importu). Roční a víceleté součty jsou náš součet řádků; zdroj žádný součtový řádek nemá.
- 02
Rok je rozpočtový rok SFDI
Každý soubor evidence patří jednomu rozpočtovému roku fondu. Nejde o rok stavby ani dokončení. U průběžného roku jsou proplacené částky jen dosavadní; upravený rozpočet (celk_upr) je rozpočet položky na celý rok, proto je nedáváme do poměru s proplacenou částkou.
- 03
Položka, ne projekt
Řádek evidence je položka rozpočtu jednoho roku, jednoznačná podle čísla ISPROFOND (evid_cis) a kódu kod_ra (50 nebo 60, význam SFDI nezveřejňuje). Jedna akce má v roce často dva řádky a víceletá akce řádky v mnoha souborech.
- 04
Investor
Subjekt, kterému SFDI prostředky poskytuje (ŘSD, Správa železnic, kraje, obce ...), podle IČO. Jméno uvádíme, jak ho SFDI v daném roce uvedlo (při více zápisech na prvním řádku souboru); SFDI jména zkracuje na 50 znaků. Investor není dodavatel stavby.
- 05
Celkové náklady
Sloupec celk_nakl je odhad celkových nákladů akce tak, jak ho SFDI uvedlo v daném roce. Ukazujeme ho u položek, nikdy ho nesčítáme, neřadíme podle něj a nesrovnáváme ho mezi roky.
- 06
Kraj
Kód kraje (zkr_kraj) je zařazení položky v evidenci SFDI, ne místo stavby. Kódy přiřazujeme ke krajům my; přiřazení jsme ověřili na obcích jako investorech (obec má kód svého kraje u 2 515 z 2 524 řádků). Kód BAL je položka bez kraje a vedeme ji jako samostatný řádek.
Co evidence nezachycuje
Dodavatelé a koneční příjemci
SFDI platí investorovi, investor dodavatelům. Kdo stavbu provedl, evidence neuvádí.
Jednotlivé projekty v souhrnných položkách
Globální položky, provozní platby a údržba nesou jednu částku za mnoho zakázek; řádky Žadatel a ROZPOČET - dorovnání neuvádějí příjemce.
Místo stavby
Data nemají obec ani souřadnice; kód kraje je zařazení v evidenci.
Význam kódů
Kódy druh_akce, druh_fin, stav_akce2, kod_ra ani BAL SFDI v datové sadě nepopisuje; ukazujeme je, jak jsou.
Konečná čísla běžícího a předchozího roku
Zdroj soubory těchto roků každou noc přepisuje; čísla se ještě mohou změnit.
Naše zpracování
Součty a podíly
Roční součty, podíl BAL, podíl investorů a podíl zdrojů EU jsou náš výpočet ze řádků souborů. Víceleté součty investora sčítají jen celk_zapl.
Stav roku
Stav roku určujeme my podle data poslední změny souborů: soubor za rok N zdroj přepisuje do konce roku N+1 (tak se chovaly soubory 2021 až 2024). Průběžný rok obsahuje jen dosud proplacené částky, upravený rozpočet je rozpočet na celý rok.
Výklad zkratek zdrojů
opd2 Operační program Doprava 2014 až 2020, opd3 Operační program Doprava 2021 až 2027, cef a cef2 Nástroj pro propojení Evropy, rrf Nástroj pro oživení a odolnost (Národní plán obnovy), eib Evropská investiční banka (úvěr), osteu ostatní zdroje EU. SFDI zkratky v datové sadě nepopisuje, výklad je náš.
Jména subjektů
Investora nebo kontrolovaný subjekt jmenujeme jen tehdy, když podle Registru ekonomických subjektů ČSÚ nebo registru MONITOR nejde o fyzickou osobu; ostatní jen počítáme. Řádky bez skutečného IČO (Žadatel, ROZPOČET - dorovnání) ukazujeme pod označením zdroje jako zástupný údaj. Adresu sídla nezobrazujeme.
Příznak 1 000krát
Když jsou celkové náklady položky přesně 1 000krát vyšší než u stejné položky v sousedním roce, označíme to. Částku neopravujeme.
Zvláštnosti zdroje (ukazujeme, jak jsou)
Celkové náklady 1 000krát vyšší
Dvanáct položek v souboru 2023 (KSÚS Středočeského kraje, IČO 00066001) má celkové náklady přesně 1 000krát vyšší než tatáž položka v sousedním roce.
Zkrácená jména
SFDI zkracuje jména investorů na 50 znaků (8 jmen).
Uvozovky a konce řádků v platebních výměrech
Ve sloupci cislo_kontroly_fu soubor neuzavírá uvozovku (u kolika řádků v naší kopii, uvádí stránka Platební výměry) a konce řádků tvoří jen znak CR.
Pravopis dat
Sloupce zac_akce a kon_akce mají vedle tvaru MM/RR i tvary 1/20, 11/2018, 01.01.202 nebo 8.2020; přebíráme je, jak jsou.
Dvojí registrace
Datová sada za rok 2026 je v Národním katalogu otevřených dat zapsána dvakrát.
Údaje přebíráme, jak je SFDI zveřejňuje, a neopravujeme je. Co počítáme my, je označeno. Zdroj: Státní fond dopravní infrastruktury (otevřená data, základní pojmy SFDI). Data: Státní fond dopravní infrastruktury (evidence akcí a platební výměry, otevřená data kz.sfdi.cz; platební výměry pocházejí ze systému VYKONT finanční správy). Součty, podíly a přiřazení krajů: statnifinance.cz. SFDI v Národním katalogu otevřených dat uvádí, že data neobsahují autorská díla ani osobní údaje a nejsou chráněnou databází; katalog to vede jako CC0. Web kz.sfdi.cz sám licenci neuvádí.
