Politické strany · ÚDHPSH a Ministerstvo financí · IČO 71443240
ČSSD - Česká suverenita sociální demokracie
Výroční finanční zprávy podle let
- 2017: zpráva jen v PDF, nečteme (zpráva)
- 2018: zpráva jen v PDF, nečteme (zpráva)
- 2019: zpráva v datech Úřadu (zpráva)
- 2020: zpráva v datech Úřadu (zpráva)
- 2021: zpráva v datech Úřadu (zpráva)
- 2022: zpráva v datech Úřadu (zpráva)
- 2023: zpráva v datech Úřadu (zpráva)
- 2024: zpráva v datech Úřadu (zpráva)
- 2025: zpráva v datech Úřadu (zpráva)
Kontrola Úřadu: zpráva je neúplná; zpráva je úplná.
Příjmy podle zprávy strany
| Řádek | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. Příjmy celkem | 223 526 Kč | 13 470 Kč | 4 950 661 Kč | 42 812,7 Kč | 82 990 Kč | 2 228 784,31 Kč | 853 599 Kč |
| 2. Příspěvek státu na volební náklady | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| 3. Příspěvek státu na činnost | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 166 667 Kč | 500 000 Kč |
| 4. Členské příspěvky | 0 Kč | 0 Kč | 531 974 Kč | 13 500 Kč | 0 Kč | 19 930 Kč | 5 599 Kč |
| 5. Dary, dědictví a bezúplatná plnění | 223 526 Kč | 13 470 Kč | 4 356 847 Kč | 29 312,7 Kč | 82 990 Kč | 2 042 187,31 Kč | 348 000 Kč |
| 6. Nájem, pacht a prodej majetku | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| 7. Úroky z vkladů | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| 8. Podíl na podnikání jiných firem | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| 9. Tomboly, kulturní a společenské akce | 0 Kč | 0 Kč | 61 840 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| 10. Zápůjčky a úvěry | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| 11. Příspěvek státu na politický institut | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
Kolik straně vyplatilo Ministerstvo financí
Mzdy a volební kampaně
| Výdaj | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mzdové výdaje | 0 Kč | 0 Kč | 42 639 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 11 500 Kč | 0 Kč |
| Volby do Poslanecké sněmovny | 0 Kč | 0 Kč | 4 457 980 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 124 018 Kč |
| Volby do Senátu | 22 638 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 374 550 Kč | 0 Kč |
| Volba prezidenta | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| Volby do zastupitelstev krajů | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 903 498 Kč | 0 Kč |
| Volby do zastupitelstev obcí | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč |
| Volby do Evropského parlamentu | 60 059 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 0 Kč | 144 500 Kč | 0 Kč |
Kdo stranu financuje
2025: dary firem, jiných právnických osob a podnikajících fyzických osob 300 000 Kč (náš výpočet); řádek 5 zprávy 348 000 Kč
Firmy (1)
| Dárce (název podle RES) | IČO | Druh | Darů | Částka (údaj ze zdroje) |
|---|---|---|---|---|
| Fontana a.s. | 64651410 | peníze | 1 | 300 000 Kč |
2024: dary firem, jiných právnických osob a podnikajících fyzických osob 1 083 350 Kč (náš výpočet); řádek 5 zprávy 2 042 187,31 Kč
2023: dary firem, jiných právnických osob a podnikajících fyzických osob 20 000 Kč (náš výpočet); řádek 5 zprávy 82 990 Kč
2021: dary firem, jiných právnických osob a podnikajících fyzických osob 916 952,87 Kč (náš výpočet); řádek 5 zprávy 4 356 847 Kč
Dluhy a úvěry
Zprávy strany v datech Úřadu žádné dluhy neuvádějí.
Ve volbách
- Sněmovna 2025: samostatně 10 263 hlasů (0,18 % platných hlasů), 0 mandátů listinZvolených, které strana navrhla: 0 (náš výpočet z registru ČSÚ).
- Krajské volby 2024: samostatně nekandidovalaV koalicích: ČSNS+KSČM+ČSSD (53 546 hlasů, 16 mandátů); NSKSČMSDČSSDDOM (19 816 hlasů, 4 mandátů); ČSNSKSČMSDČSSD (10 247 hlasů, 4 mandátů); Suveren+DOMOV (2 604 hlasů, 0 mandátů); ČSSD+ČiKR (953 hlasů, 0 mandátů).Zvolených, které strana navrhla: 2 (náš výpočet z registru ČSÚ).
- Evropský parlament 2024: samostatně nekandidovalaV koalicích: ČSSD+DOMOV+Směr (7 579 hlasů, 0 mandátů).
Zdroj a jak počítáme
Údaje uvádí strana sama; úplnost zprávy, kterou Úřad potvrzuje, neznamená, že jsou údaje správné. Úřad k tomu píše, že zpráva je úplná, obsahuje-li všechny požadované náležitosti a je-li předložena na předepsaném formuláři s přílohami, a že nejde o výsledek kontroly správnosti údajů.
Peníze od státu ukazujeme dvakrát a nikdy je nesčítáme: jednou tak, jak je strana zaúčtovala ve své výroční finanční zprávě (řádky příspěvků státu), podruhé tak, jak je Ministerstvo financí v daném roce vyplatilo. Mělo by jít o tytéž peníze viděné ze dvou stran. Rozdíl mezi nimi může znamenat, že strana a ministerstvo přiřadily platbu jinému roku; rozdíly, které umíme vysvětlit, popisujeme u daného roku. Ostatní rozdíly strana ani MF nevysvětlují a za chybu je neoznačujeme.
Zdroj: Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, výroční finanční zprávy stran. Úřad licenci neuvádí („Všechna práva vyhrazena“). Výroční finanční zprávy zveřejňuje ze zákona (zákon č. 424/1991 Sb., § 19g odst. 1 písm. c) a § 19h odst. 5); údaje z nich přebíráme jako úřední dílo podle § 3 autorského zákona a uvádíme Úřad a zprávu jako zdroj. Každé číslo je podle výroční finanční zprávy strany za daný rok, jak ji strana podala.
Platby MF: Ministerstvo financí ČR, Příspěvky ze státního rozpočtu uhrazené politickým stranám a politickým hnutím, licence CC0 1.0. Výsledky voleb: Český statistický úřad (CC BY 4.0).
Náš výpočet
Součty za všechny strany
Součet řádků výročních finančních zpráv všech stran, které zprávu v datech Úřadu podaly, za daný rok. Strany, které podaly zprávu jen v PDF nebo ji nepodaly, v součtu nejsou. Dar jedné strany druhé je v součtu dvakrát (v příjmech dárce i v darech příjemce); kolik to je, uvádíme zvlášť a od součtu neodečítáme.
Dary od jiných stran, sečtené dvakrát
Součet darů v penězích a bezúplatných plnění z příloh zpráv, jejichž dárcem je politická strana nebo hnutí, které za týž rok také podalo zprávu v datech Úřadu, a jehož příjmy jsou proto v součtu také.
Dary firem
Součet darů v penězích a bezúplatných plnění z příloh zprávy o darech právnických osob a podnikajících fyzických osob; řádky s nulovou částkou nepočítáme.
Peníze od MF na jeden hlas
Co MF straně vyplatilo v posledním roce, kdy se ani v něm, ani rok předtím nekonaly sněmovní ani evropské volby (v takových letech MF vyplácí i jednorázový příspěvek na volební náklady), dělené hlasy, které strana získala v posledních sněmovních volbách před tímto rokem. Počítáme jen tehdy, když strana v těchto volbách kandidovala samostatně a získala alespoň 3 % platných hlasů (hranice stálého příspěvku); jinak podíl nepočítáme.
Stav dat
Zprávy za roky 2017 až 2025; import na web 4. října 2026 (7 896 souborů Úřadu).
