statnifinance.cz

Nálezy / Projekty a insolvence

Projekty a insolvence

Co se stane s projektem z fondů EU nebo s výzkumným projektem, když příjemce během projektu skončí v insolvenci? Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejňuje každý projekt z fondů EU i s jeho stavem, Úřad vlády každý výzkumný projekt podpořený ze státního rozpočtu s jeho účastníky. Obojí jsme přes IČO spojili s insolvenčním rejstříkem (v naší kopii do 13. 9. 2026) a hledali příjemce, u nichž rejstřík vede rozhodnutí o úpadku v řízení, které začalo mezi zahájením a koncem projektu. Částky u projektů neuvádíme: částka vedle úpadku se čte jako ztracené peníze, a to žádný z registrů neříká.

56
projektů z fondů EU (42 příjemců), u jejichž příjemce začalo během projektu řízení s rozhodnutím o úpadku (náš výpočet)
39 z 49
z nich v období 2014 až 2020 vede registr projektů jako „Projekt nedokončen“ (79,6 %); z projektů tohoto období s příjemcem, kterého jmenujeme (69 608 z 72 896 projektů tohoto období v registru), je to 3,3 % (náš výpočet)
73
výzkumných projektů (43 účastníků), u jejichž účastníka začalo během projektu řízení s rozhodnutím o úpadku (náš výpočet)

Projekty z fondů EU

Z 33 398 příjemců projektů, které uvádíme jménem, vede insolvenční rejstřík 298 v některém zveřejněném řízení jako dlužníka. Tolik by ukázalo prosté spojení obou registrů; dlužníkem se ale subjekt stává už insolvenčním návrhem, který může podat kdokoli, kdo o sobě tvrdí, že je věřitel. Rozhodnutí o úpadku, které můžeme přičíst právě jim, vede rejstřík u 233 z nich. U 42 příjemců začalo takové řízení během některého z jejich projektů; projektů je 56. Stav projektu je ten, který vede registr projektů:

Projekty s řízením zahájeným během projektu, podle stavu
Projekt nedokončen, ukončen řídicím orgánem34
Projekt nedokončen, ukončen příjemcem5
Projekt v realizaci6
Projekt pozastaven1
Projekt ukončen (fyzicky, finančně nebo finálně uzavřen)10
Po obdobích: projekty s řízením během projektu a projekty příjemců, které jmenujeme
ObdobíS řízením: projektů / nedokončeno / běžíPříjemce jmenujeme: projektů / nedokončeno / běžíPodíl nedokončených
2014 až 202049 / 39 / 169 608 / 2 282 / 7579,6 % a 3,3 %
2021 až 20277 / 0 / 640 741 / 865 / 20 538nesrovnáváme, mnoho projektů ještě běží

Nedokončeno: ukončen příjemcem nebo řídicím orgánem. Běží: v realizaci, před podpisem právního aktu nebo pozastaven. Podíl srovnáváme jen u období, jehož projekty v registru už skoro všechny skončily. Srovnáváme s 110 349 projekty příjemců, které jmenujeme (náš počet), protože jen u nich můžeme příjemce spojit s insolvenčním rejstříkem. Dalších 4 351 projektů registru (bez IČO, fyzických osob nebo s neověřeným příjemcem) vedeme jen souhrnně, takže do srovnání nevstupují; celkové počty jsou na stránce Projekty EU.

6 projektů je podle registru stále v realizaci; poslední řízení jejich příjemců je ve stavu REORGANIZ (4), ÚPADEK (2), jak ho uvádí rejstřík. Reorganizace je způsob řešení úpadku, při kterém firma dál funguje.

56 projektů s řízením zahájeným během projektu

Řazeno podle dne zahájení prvního takového řízení, nejstarší nahoře; nikdy podle částky. U projektu uvádíme registrační číslo, program, stav v registru, příjemce a dobu projektu (konec skutečný, jinak plánovaný), u řízení spisovou značku, den zahájení (náš výpočet) a stav. Rejstřík datum zahájení jako údaj nevydává. Dopočítáváme ho ze dne, kdy soud zveřejnil vyhlášku o zahájení insolvenčního řízení, a kde ji v našich datech nemáme, ze dne, kdy byl v rejstříku zveřejněn insolvenční návrh. Stav řízení je ten, který vede rejstřík: „ODSKRTNUTA“ má každá skončená věc a „PRAVOMOCNA“ i věc skončená odmítnutím návrhu, takže samy o výsledku nic neříkají; rozhodnutí o úpadku jsme u těchto řízení našli v jiných údajích rejstříku.

Projekty z fondů EU, u jejichž příjemce začalo během projektu řízení s rozhodnutím o úpadku
Projekt a programStav v registruPříjemceDoba projektuŘízení
CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_018/0004556
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen příjemcemDodávky automatizace, spol. s r.o.1. 1. 2016 až 30. 11. 2017
INS 749/2017 od 16. 1. 2017, ODSKRTNUTA
CZ.01.4.04/0.0/0.0/15_005/0002992
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOit&t s.r.o.1. 7. 2016 až 14. 5. 2019
INS 6802/2017 od 31. 3. 2017, KONKURS
CZ.01.4.04/0.0/0.0/15_006/0002990
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOit&t s.r.o.1. 7. 2016 až 14. 5. 2019
INS 6802/2017 od 31. 3. 2017, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_018/0004394
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen příjemcemLamela Electric, a.s.16. 2. 2017 až 2. 5. 2018
INS 5961/2018 od 11. 4. 2018, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0001699
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen příjemcemLamela Electric, a.s.1. 3. 2017 až 2. 5. 2018
INS 5961/2018 od 11. 4. 2018, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0000990
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOAICTA Design Work, s.r.o.1. 9. 2015 až 20. 12. 2023
INS 6899/2018 od 26. 4. 2018, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/16_083/0010350
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOEGOPEG s.r.o.20. 4. 2017 až 20. 12. 2023
INS 6664/2019 od 10. 5. 2019, KONKURS
CZ.03.1.52/0.0/0.0/17_079/0009477
OP Z (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen příjemcemAGROMONT VIMPERK spol. s r.o.8. 1. 2018 až 3. 12. 2019
INS 7103/2019 od 21. 5. 2019, ODSKRTNUTA
CZ.01.4.04/0.0/0.0/15_005/0002395
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOCTI SOFTWARE s.r.o.1. 8. 2016 až 18. 1. 2023
INS 11015/2019 od 1. 7. 2019, ODSKRTNUTA
CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004451
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOPILSEN TOOLS s.r.o.1. 4. 2016 až 20. 12. 2023
INS 11566/2019 od 3. 7. 2019, ODSKRTNUTA
CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004862
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOX - MEDIA servis s.r.o.1. 2. 2017 až 24. 3. 2020
INS 14948/2019 od 1. 8. 2019, ODSKRTNUTA
CZ.03.1.52/0.0/0.0/17_079/0009515
OP Z (2014 až 2020)
Projekt finálně uzavřenBaur Formschaumtechnik s.r.o.1. 2. 2018 až 31. 1. 2020
INS 28244/2019 od 2. 12. 2019, KONKURS
CZ.01.3.10/0.0/0.0/16_061/0008498
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOYog s.r.o.23. 12. 2016 až 20. 11. 2020
INS 2423/2020 od 31. 1. 2020, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_109/0011972
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOKARDANEX a.s.12. 12. 2017 až 21. 12. 2023
INS 3107/2020 od 7. 2. 2020, ODSKRTNUTA
CZ.01.2.111/0.0/0.0/16_047/0008929
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOLN GROUP s.r.o.25. 1. 2017 až 2. 10. 2024
INS 8612/2020 od 7. 4. 2020, KONKURS
CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_127/0003585
OP Z (2014 až 2020)
Projekt fyzicky ukončenObčanské sdružení Smíšek, spolek1. 1. 2017 až 25. 3. 2021
INS 21610/2020 od 15. 10. 2020, PRAVOMOCNA
CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_127/0003666
OP Z (2014 až 2020)
Projekt fyzicky ukončenObčanské sdružení Smíšek, spolek1. 1. 2017 až 12. 8. 2022
INS 21610/2020 od 15. 10. 2020, PRAVOMOCNA
CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_127/0003678
OP Z (2014 až 2020)
Projekt fyzicky ukončenObčanské sdružení Smíšek, spolek1. 1. 2017 až 12. 8. 2022
INS 21610/2020 od 15. 10. 2020, PRAVOMOCNA
CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_097/0012834
OP Z (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOSpa Hotel Management s.r.o.1. 8. 2020 až 16. 8. 2022
INS 23380/2020 od 10. 11. 2020, ODSKRTNUTA
CZ.01.4.04/0.0/0.0/16_076/0009512
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOUTILITY CONSULT, s.r.o.1. 11. 2017 až 17. 1. 2023
INS 23976/2020 od 19. 11. 2020, KONKURS
CZ.01.4.04/0.0/0.0/16_078/0009552
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘODatové centrum IPS s.r.o.15. 11. 2017 až 18. 1. 2023
INS 1742/2021 od 2. 2. 2021, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_002/0004018
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOSIMUL trust a.s.31. 8. 2015 až 20. 3. 2024
INS 3156/2021 od 22. 2. 2021, ODSKRTNUTA
CZ.03.1.52/0.0/0.0/16_043/0005538
OP Z (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOMARTELO GROUP s.r.o.1. 3. 2017 až 9. 8. 2022
INS 4144/2021 od 4. 3. 2021, ODSKRTNUTA
CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_045/0011140
OP Z (2014 až 2020)
Projekt fyzicky ukončenLIGA o.p.s.1. 5. 2019 až 31. 5. 2021
INS 4206/2021 od 8. 3. 2021, KONKURS
CZ.03.2.60/0.0/0.0/18_088/0010611
OP Z (2014 až 2020)
Projekt fyzicky ukončenLIGA o.p.s.1. 9. 2019 až 31. 5. 2021
INS 4206/2021 od 8. 3. 2021, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_175/0015469
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOENTRACON s.r.o.1. 10. 2019 až 20. 12. 2023
INS 5091/2021 od 17. 3. 2021, ODSKRTNUTA
CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0009371
OP Z (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOSerwetnicki, z. ú.1. 1. 2020 až 27. 6. 2023
INS 8342/2021 od 4. 5. 2021, ODSKRTNUTA
CZ.01.4.04/0.0/0.0/16_076/0009384
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOPROMOTERI.EU s.r.o.1. 3. 2017 až 18. 1. 2023
INS 11587/2021 od 21. 6. 2021, ODSKRTNUTA
CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0016202
OP Z (2014 až 2020)
Projekt finálně uzavřenKnowTech, z. s.1. 4. 2020 až 30. 11. 2021
INS 12029/2021 od 28. 6. 2021, PRAVOMOCNA
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_106/0012487
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOMichal Provázek s.r.o.1. 7. 2019 až 20. 12. 2023
INS 22024/2021 od 3. 12. 2021, ODSKRTNUTA
CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0011181
OP Z (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOChaloupka z. s.1. 6. 2019 až 14. 3. 2022
INS 22889/2021 od 17. 12. 2021, ODSKRTNUTA
CZ.05.4.27/0.0/0.0/17_059/0006075
OP ZP (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOVERDE VIDA s.r.o.17. 12. 2018 až 10. 12. 2025
INS 6135/2022 od 8. 4. 2022, KONKURS
CZ.03.2.63/0.0/0.0/19_099/0015146
OP Z (2014 až 2020)
Projekt fyzicky ukončenALKMEON z.s.1. 9. 2020 až 31. 8. 2022
INS 11992/2022 od 19. 7. 2022, PRAVOMOCNA
CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024676
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt pozastavenNAFIGATE Corporation, a.s.18. 12. 2020 až 31. 10. 2022
INS 12398/2022 od 27. 7. 2022, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_176/0015728
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOUnipark s.r.o.1. 9. 2019 až 20. 12. 2023
INS 12674/2022 od 1. 8. 2022, KONKURS
CZ.01.4.04/0.0/0.0/18_232/0018132
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘODAP Services a.s.1. 6. 2019 až 2. 10. 2023
INS 4381/2023 od 21. 3. 2023, PRAVOMOCNA
CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_097/0013804
OP Z (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOS.O.S. - DEKORACE, s.r.o.1. 8. 2020 až 30. 6. 2023
INS 9712/2023 od 16. 6. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024483
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOHYTECH CR spol. s r.o.15. 12. 2020 až 24. 9. 2024
INS 10493/2023 od 29. 6. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_374/0026693
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOHYTECH CR spol. s r.o.1. 8. 2021 až 24. 9. 2024
INS 10493/2023 od 29. 6. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_318/0026160
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOB&Bartoni, spol. s r.o.1. 12. 2021 až 21. 12. 2023
INS 11688/2023 od 25. 7. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024844
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOB&Bartoni, spol. s r.o.12. 1. 2021 až 20. 12. 2023
INS 11688/2023 od 25. 7. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024964
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOB&Bartoni, spol. s r.o.15. 1. 2021 až 20. 12. 2023
INS 11688/2023 od 25. 7. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_373/0027205
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen příjemcemB&Bartoni, spol. s r.o.10. 1. 2022 až 22. 1. 2024
INS 11688/2023 od 25. 7. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_374/0026885
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOB&Bartoni, spol. s r.o.3. 8. 2021 až 20. 12. 2023
INS 11688/2023 od 25. 7. 2023, KONKURS
CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_374/0026926
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOB&Bartoni Machinery, spol. s r.o.16. 8. 2021 až 20. 12. 2023
INS 13271/2023 od 23. 8. 2023, PRAVOMOCNA
CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_374/0026938
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOB&Bartoni Machinery, spol. s r.o.16. 8. 2021 až 20. 12. 2023
INS 13271/2023 od 23. 8. 2023, PRAVOMOCNA
CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_374/0026947
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOB&Bartoni Machinery, spol. s r.o.17. 8. 2021 až 20. 12. 2023
INS 13271/2023 od 23. 8. 2023, PRAVOMOCNA
CZ.01.1.02/0.0/0.0/21_374/0027376
OP PIK (2014 až 2020)
Projekt nedokončen - ukončen ŘOEXMONT-Energo a.s.1. 9. 2021 až 22. 1. 2024
INS 18453/2023 od 22. 11. 2023, KONKURS
CZ.05.2.28/0.0/0.0/19_136/0009928
OP ZP (2014 až 2020)
Projekt finančně ukončen ze strany MF-PCOLiberty Ostrava a.s.9. 12. 2019 až 30. 4. 2025
INS 10270/2024 od 13. 6. 2024, KONKURS
CZ.03.01.01/00/22_019/0000692
OPZ+ (2021 až 2027)
Projekt fyzicky ukončenPomocné ruce, z.s.1. 5. 2023 až 31. 8. 2024
INS 14199/2024 od 21. 8. 2024, ODSKRTNUTA
CZ.03.01.03/00/23_047/0003192
OPZ+ (2021 až 2027)
Projekt v realizaciESPACE velkoobchod drogerie s.r.o.1. 3. 2024 až 15. 1. 2026 (plán)
INS 21570/2025 od 14. 11. 2025, REORGANIZ
CZ.01.01.01/01/22_002/0000593
OP TAK (2021 až 2027)
Projekt v realizaciNano Medical s.r.o.6. 10. 2023 až 31. 12. 2026 (plán)
INS 23480/2025 od 12. 12. 2025, REORGANIZ
CZ.01.01.01/01/22_002/0000959
OP TAK (2021 až 2027)
Projekt v realizaciNano Medical s.r.o.1. 10. 2023 až 31. 12. 2026 (plán)
INS 23480/2025 od 12. 12. 2025, REORGANIZ
CZ.01.01.02/01/23_039/0003801
OP TAK (2021 až 2027)
Projekt v realizaciKATRING, spol. s r.o.21. 3. 2024 až 31. 12. 2026 (plán)
INS 910/2026 od 21. 1. 2026, REORGANIZ
CZ.01.01.01/01/22_002/0000847
OP TAK (2021 až 2027)
Projekt v realizaciAGROSOFT Tábor, s.r.o.1. 2. 2023 až 31. 12. 2026 (plán)
INS 8801/2026 od 13. 5. 2026, ÚPADEK
CZ.01.02.01/07/23_021/0003076
OP TAK (2021 až 2027)
Projekt v realizaciAGROSOFT Tábor, s.r.o.1. 1. 2024 až 31. 8. 2026 (plán)
INS 8801/2026 od 13. 5. 2026, ÚPADEK

Výzkumné projekty

Z 5 169 účastníků výzkumných projektů v Centrální evidenci projektů, které uvádíme jménem, vede insolvenční rejstřík 171 jako dlužníka a rozhodnutí o úpadku, které jim můžeme přičíst, u 145 z nich (44 z nich jsou i mezi příjemci plateb ze státního rozpočtu v nálezu o příjemcích dotací v insolvenčním rejstříku na stránce Nálezy). U 43 účastníků začalo takové řízení během některého z jejich projektů (mezi dnem zahájení a dnem ukončení, jak je uvádí evidence); projektů je 73. Tyto projekty jen počítáme: evidence u projektu uvádí kód hodnocení a poslední stav, ale jejich číselníky na stránkách IS VaVaI nejsou k dispozici, takže je nevykládáme.

Další registry: jen počty

Stejné pravidlo jsme použili na příjemce, které uvádíme jménem a které jejich soubor nevede jako veřejný subjekt. Řízení s rozhodnutím o úpadku (kdykoli, ne jen během podpory) vede rejstřík u:

Co z toho plyne a co ne

Data ukazují, že projekty z fondů EU, u jejichž příjemce během projektu začalo řízení s rozhodnutím o úpadku, vede registr jako nedokončené častěji než projekty příjemců, které jmenujeme, celkově: v období 2014 až 2020 39 z 49 (79,6 %) proti 2 282 z 69 608 (3,3 %). U období 2021 až 2027 podíl nesrovnáváme: z 40 741 projektů tohoto období s příjemcem, kterého jmenujeme, jich 20 538 ještě neskončilo, takže kolik jich skončí nedokončených, zatím nevíme; z 7 projektů s řízením během projektu je 6 stále v běhu a 0 nedokončených. Data neukazují, kolik peněz příjemce do té doby dostal nebo vrátil, ani zda projekt skončil kvůli úpadku: řídicí orgán může projekt ukončit z různých důvodů a firma v reorganizaci může projekt dokončit. Jde o 56 projektů z 110 349 projektů příjemců, které jmenujeme; o tom, jak dobře se dotace kontrolují, z nich nic neplyne. Příjemci bez rozhodnutí o úpadku v naší kopii rejstříku do srovnání nevstupují; u řízení z roku 2015 a starších může záznam o rozhodnutí v naší kopii chybět.

Jak jsme to spočítali

Data: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, otevřená data MS2014+ a MS2021+ (seznam projektů 2014 až 2020, seznam operací 2021 až 2027, matriční data), CC BY 4.0; číselníky RÚIAN, ČÚZK, CC BY 4.0; číselník ORP, ČSÚ, CC BY 4.0. Součty, rozdělení podle umístění a srovnání s Registrem dotací: statnifinance.cz. Zdroj, licence CC BY 4.0.

Data: Úřad vlády ČR, IS VaVaI (CEP, CEA, VES), Český statistický úřad (VAV03C, GBARD, CC BY 4.0), Eurostat (CC BY 4.0). Úspěšnost soutěží, podíly a souhrny skrytých projektů: statnifinance.cz. Zdroj. Podmínky: IS VaVaI: CC BY (web) a bez autorskoprávní ochrany (NKOD); MŠMT: bez licence, úřední dílo (§ 3 autorského zákona); ČSÚ VAV03C: bez autorskoprávní ochrany podle NKOD; ČSÚ GBARD a Eurostat: CC BY 4.0.

Data: Insolvenční rejstřík (ISIR), Ministerstvo spravedlnosti ČR. Součty, mediány, odvozená data zahájení a názvy soudů podle kódu soudu: statnifinance.cz. Zdroj. Insolvenční rejstřík je veřejný rejstřík vedený podle zákona č. 182/2006 Sb.; zdroj k němu neuvádí licenci pro další užití.

Data: SZIF, Seznam příjemců dotací z Fondů EU (vč. českého spolufinancování); SFŽP ČR, otevřená data: sfzp_aktivni_IS.csv (rozhodnutí o podpoře aktivních projektů); Státní fond audiovize, Seznam pobídkových projektů (2016 až 2021 a od 2023); Státní fond podpory investic, otevřená data (soubor OpenData.csv: smlouvy o podpoře). Podmínky užití jsou u příslušných sekcí webu.

Počty, podíly a spojení registrů na této stránce jsou náš výpočet (statnifinance.cz).