statnifinance.cz
Sekce / Kriminalita / Okresy / Ústecký kraj

Okres Louny: trestné činy, nehody a požáry

V roce 2025 uvádí ČSÚ pro okres 1 405 zjištěných trestných činů, 769 dopravních nehod a 188 požárů, počet obyvatel k 31. 12. 86 840. Počty jsou údaj ČSÚ, jak je ČSÚ zveřejnil, míry na 10 000 obyvatel jsou náš výpočet. Počet od 1 do 4 neuvádíme a píšeme „méně než 5“. Kde by skrytý počet okresu šel dopočítat jako počet kraje minus ostatní okresy, neuvádíme ještě počet jiného okresu téhož kraje a píšeme „neuvádíme“. Meziroční změny v procentech neuvádíme: u malých počtů okresu by klamaly.

Trestné činy, okres Louny, 2000 až 2025

Trestné činy, okres Louny, 2000 až 2025
RokTrestné činy celkem, zjištěnéTČ na 10 000 obyvatel(náš výpočet)Trestné činy celkem, objasněnéObecná kriminalita, zjištěnéObecná kriminalita, objasněnéHospodářská kriminalita, zjištěnéHospodářská kriminalita, objasněnéVloupání do bytů, zjištěnéVloupání do bytů, objasněnéLoupeže, zjištěnéLoupeže, objasněnéZnásilnění, zjištěnéZnásilnění, objasněnéVraždy, zjištěnéVraždy, objasněnéObyvatelé k 31. 12.
20251 405161,89011 105674104692712262221130086 840
20241 572181,31 0071 20370610472381318149méně než 5méně než 5méně než 586 723
20231 560179,51 0111 173702875331neuvádíme241886méně než 5méně než 586 899
20221 482170,39371 1156501076335121715129méně než 5méně než 587 040
20211 048122,764272640989441955méně než 57méně než 50085 381
20201 159134,27088124741034817107695méně než 5méně než 586 364
20191 314151,682887750212073247141396méně než 5méně než 586 691
20181 291149,3783910483140883791081712méně než 5méně než 586 486
20171 284neuvedeno477194151014587346171266méně než 5méně než 5v datech chybí4
20161 421164,68591 03154517612364231915méně než 5méně než 5méně než 5méně než 586 346
20151 588183,88771 1014872391704516155méně než 5méně než 50086 399
20142 076240,11 0691 58367323015574261610méně než 5méně než 50086 463
20132 388276,51 0711 897667196139121262615méně než 5méně než 5méně než 5méně než 586 378
20122 397276,71 0971 924740158888918322065méně než 5méně než 586 613
20112 406277,21 0931 847635186124811543275méně než 5méně než 5086 782
20102 218254,31 0261 68359021914794274824méně než 5méně než 50087 220
20092 261259,11 1891 5265551901235117472300méně než 5méně než 587 263
20082 429278,61 3151 61561825217541135224méně než 5méně než 5méně než 5méně než 587 197
20072 727314,51 5191 935791283224701734206méně než 5méně než 5méně než 586 710
20062 539294,81 3281 8767343362706213321785méně než 5méně než 586 134
20052 510292,11 1552 0027443022261003334105méně než 5méně než 5méně než 585 936
20042 590301,31 2052 15682527022998224015139méně než 5méně než 585 958
20032 353273,91 1281 9587691641419329402855méně než 5méně než 585 897
20022 566299,01 2582 02880329222791303020méně než 5méně než 5méně než 5méně než 585 830
20012 288266,51 1381 91378220619187393615méně než 5méně než 5méně než 5méně než 585 844
20002 390277,41 2461 94380429929467253624660086 149
  • 4 Počet obyvatel k 31. 12. 2017 ČSÚ u tohoto okresu neuvádí (krajský počet ho zahrnuje); míru pro ten rok neuvádíme.
  • Silnější čára pod rokem 2010: od 1. 1. 2010 platí nový trestní zákoník; od 1. 10. 2020 vyšší hranice škody a od 1. 1. 2025 nová definice znásilnění (viz Zlomy v řadách níže).
  • Počet od 1 do 4 neuvádíme a píšeme „méně než 5“. Platí to pro zjištěné i objasněné činy každého druhu; míru z takového počtu také neuvádíme. ČSÚ tyto počty zveřejňuje přesně, neuvádíme je my.
Metodika ČSÚ ke sloupcům
Kriminalita celkem - počet zjištěných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet registrovaných trestných činů zahrnuje trestné činy násilné trestné činy mravnostní trestné činy majetkové trestné činy podvody a zpronevěry ostatní majetkové trestné činy ostatní kriminální trestné činy zbývající kriminalita hospodářské trestné činy vojenské trestné činy trestné činy proti ústavnímu zřízení.“
Kriminalita celkem - počet objasněných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Kriminalita obecná - počet zjištěných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Kriminalita obecná zahrnuje trestné činy násilné, trestné činy mravnostní, trestné činy majetkové, podvody a zpronevěry ostatní majetkové trestné činy ostatní kriminální trestné činy“
Kriminalita obecná - počet objasněných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Hospodářská kriminalita - počet zjištěných třestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Hospodářská kriminalita - počet objasněných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Vloupání do bytů - počet zjištěných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Jedná se o krádeže vloupáním do bytů a do rodinných domků. Vloupání do bytu se dopustí se ho ten, kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní vloupáním do bytu.“
Vloupání do bytů - počet objasněných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Loupeže - počet zjištěných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Loupeže zahrnují i loupeže na finančních institucích. Dopustí se jí ten, kdo proti jinému použije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci.“
Loupeže - počet objasněných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Znásilnění - počet zjištěných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Znásilnění patří do oblasti mravnostních trestních činů. Znásilnění se dopustí ten, kdo násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí donutí ženu k souloži, nebo kdo k takovému činu zneužije její bezbrannosti.“
Znásilnění - počet objasněných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Vražda - počet zjištěných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Vražda patří do oblasti násilných trestných činů. Rozeznáváme vraždy loupežné, sexuální, motivované osobními vztahy, vraždy novorozence matkou a ostatní vraždy.“
Vražda - počet objasněných trestných činů, Policejní prezidium MV ČR
„Počet objasněných trestných činů zahrnuje objasněné trestné činy, které byly spáchány ve vykazovaném roce. Objasněné trestné činy z minulých let jsou vedeny jako trestné činy objasněné dodatečně.“
Stav obyvatel k 31.12. celkem, ČSÚ
„Ukazatel udává počet obyvatel s registrovaným pobytem na příslušném území k určitému okamžiku (podle pohlaví, věkové skupiny, území apod.). Do počtu obyvatel jsou zahrnuty všechny osoby, které mají na území České republiky trvalé bydliště, a to bez ohledu na jejich státní občanství, od roku 2001 včetně cizinců s tzv. dlouhodobým pobytem (tj. s pobytem na základě víza nad 90 dnů, pokud doba jeho pobytu v ČR překročila jeden rok podle zákona č. 133/2000.“

Dopravní nehody, okres Louny, 2000 až 2025

Dopravní nehody, okres Louny, 2000 až 2025
RokDopravní nehodyNehody na 10 000 obyvatel(náš výpočet)Usmrcení při nehodáchTěžce zraněníLehce zraněníHmotná škoda při nehodách (tis. Kč)Obyvatelé k 31. 12.
202576988,6méně než 51332188 79586 840
202469279,8méně než 5neuvádíme23768 44386 723
202380893,08929674 35186 899
20221 412162,2neuvádíme930698 71787 040
20211 565183,3méně než 5neuvádíme282105 47485 381
20201 449167,86neuvádíme29799 81086 364
20191 596184,18neuvádíme302118 74686 691
20181 507174,211neuvádíme32393 47786 486
20171 426neuvedeno412neuvádíme30482 084v datech chybí4
20161 246144,392231978 83786 346
20151 111128,681527861 46486 399
20141 022118,2192128862 34686 463
2013958110,982625059 11886 378
201282495,1122424663 55786 613
201182394,8103123356 39586 782
201078790,2112226862 42787 220
200979991,6113530159 60787 263
20081 248143,1245432675 70987 197
20071 363157,2neuvádíme2923972 64386 710
20061 396162,1165228075 17386 134
20051 480172,2185030585 93085 936
20041 514176,1193632496 80285 958
20031 397162,6174128790 74985 897
20021 352157,5264228671 89985 830
20011 343156,4216330264 12785 844
20001 620188,0124125756 50186 149
  • 4 Počet obyvatel k 31. 12. 2017 ČSÚ u tohoto okresu neuvádí (krajský počet ho zahrnuje); míru pro ten rok neuvádíme.
  • Silnější čára pod rokem 2009: podle ČSÚ se v roce 2009 změnila pravidla pro hlášení nehod, roky před ním nesrovnávejte. Usmrcení a zranění jsou podle stavu do 24 hodin po nehodě, škoda v tis. Kč běžných cen.
  • Silnější čára pod rokem 2025: Od dubna 2025 policie ke srážce se zvěří vyjíždí, jen když je při ní někdo zraněn nebo usmrcen, škoda na vozidle přesáhne 200 000 Kč, je poškozen cizí majetek nebo vybavení silnice nebo vznikne překážka provozu. Ostatní srážky se zvěří nešetří, a v datech o nehodách proto od té doby nejsou. Počty nehod od roku 2025 proto nejde srovnávat s dřívějšími roky; pokles proti roku 2024 může být jen touto změnou evidence.
  • Počet od 1 do 4 neuvádíme a píšeme „méně než 5“. Platí to pro nehody i pro usmrcené a zraněné; míru z takového počtu také neuvádíme. ČSÚ tyto počty zveřejňuje přesně, neuvádíme je my.
Metodika ČSÚ ke sloupcům
Počet dopravních nehod, Policejní prezidium MV ČR
„Počet dopravních nehod zahrnuje všechny dopravní nehody nahlášené policii ČR. V roce 209 došlo ke změně pravidel pro hlášení nehod.“
Počet usmrcených při dopravních nehodách, Policejní prezidium MV ČR
„Počet usmrcených při dopravních nehodách odpovídá stavu do 24 hodin po nehodě. Jsou uvedeny osoby usmrcené při dopravních nehodách nahlášených policii ČR“
Počet zraněných těžce při dopravních nehodách, Policejní prezidium MV ČR
„Počet těžce zraněných při dopravních nehodách odpovídá stavu do 24 hodin po nehodě. Jsou pod ním uvedeny osoby těžce zraněné při dopravních nehodách nahlášených policii ČR.“
Počet zraněných lehce při dopravních nehodách, Policejní prezidium MV ČR
„Počet lehce zraněných při dopravních nehodách odpovídá stavu do 24 hodin po nehodě. Jsou pod ním uvedeny osoby lehce zraněné při dopravních nehodách nahlášených policii ČR“
Škody způsobené při dopravních nehodách (tis.Kč), Policejní prezidium MV ČR
„Hmotná škoda zahrnuje škodu na vozidlech, jejich nákladu nebo na zařízení komunikace.“
Stav obyvatel k 31.12. celkem, ČSÚ
„Ukazatel udává počet obyvatel s registrovaným pobytem na příslušném území k určitému okamžiku (podle pohlaví, věkové skupiny, území apod.). Do počtu obyvatel jsou zahrnuty všechny osoby, které mají na území České republiky trvalé bydliště, a to bez ohledu na jejich státní občanství, od roku 2001 včetně cizinců s tzv. dlouhodobým pobytem (tj. s pobytem na základě víza nad 90 dnů, pokud doba jeho pobytu v ČR překročila jeden rok podle zákona č. 133/2000.“

Požáry, okres Louny, 2000 až 2025

Požáry, okres Louny, 2000 až 2025
RokPožáryPřímá škoda požárů (tis. Kč)Uchráněné hodnoty (tis. Kč)Usmrceno při požárechZraněno při požárech
202518822 841161 355méně než 513
202418054 708269 228014
2023200311 829432 837016
202221824 69566 320méně než 56
202118413 94928 39608
202018732 64938 2170méně než 5
201924025 28467 664méně než 59
201824721 12662 76606
201719739 127407 026méně než 56
201618833 36338 837méně než 5neuvádíme
20152098 13720 321méně než 5méně než 5
201417310 99624 46609
20131596 50228 2320méně než 5
201221714 5550méně než 57
201121429 828200méně než 5neuvádíme
201020815 14417 798méně než 520
200924072 87422 748méně než 5méně než 5
200826411 67520 678méně než 5méně než 5
200726315 80215 40508
200624526 49123 684514
200525515 10218 479méně než 512
200426917 42114 20006
200335212 11417 348méně než 58
200222310 03413 9570méně než 5
20012164 5818 348méně než 5méně než 5
200027013 98229 643méně než 5méně než 5
  • Škoda a uchráněné hodnoty v tis. Kč běžných cen. Usmrcení zahrnují podle ČSÚ i osoby, jejichž smrt nenastala v přímé souvislosti s požárem.
  • Počet od 1 do 4 neuvádíme a píšeme „méně než 5“. Platí to pro požáry i pro usmrcené a zraněné; jednotlivé případy neuvádíme nikdy. ČSÚ tyto počty zveřejňuje přesně, neuvádíme je my.
Metodika ČSÚ ke sloupcům
Požáry - počet, HZS ČR
„Požár představuje každé nežádoucí hoření, při kterém došlo k usmrcení či zranění nebo bezprostřednímu ohrožení osob nebo zvířat anebo ke škodám na materiálních hodnotách nebo životním prostředí.“
Požáry - přímá škoda (tis.Kč), HZS ČR
„Přímá škoda je hmotná škoda, která byla prokazatelně způsobena v přímé souvislosti s požárem.“
Požáry - uchráněné hodnoty (tis.Kč), HZS ČR
„Uchráněné hodnoty zahrnují hodnotu majetku, který byl v souvislosti s požárem ohrožen.“
Požáry - usmrceno osob, HZS ČR
„Usmrcené osoby jsou všechny usmrcené osoby nalezené na místě požáru. Údaj zahrnuje i osoby, jejichž smrt prokazatelně nenastala v přímé souvislosti s požárem např. v důsledku infarktu, vraždy apod.“
Požáry - zraněno osob, HZS ČR
„Zraněné osoby jsou všechny zraněné osoby nalezené na místě požáru, k jejichž zranění prokazatelně došlo v přímé souvislosti s požárem.“

Stav datDatabáze KROK za roky 2000 až 2025. Soubor za rok 2025 vydal ČSÚ 22. 7. 2026 (první vydání; ČSÚ každý rok ještě jednou aktualizuje), staženo 23. 9. 2026. Zdroj: ČSÚ, databáze KROK, okruh 30: kriminalita, dopravní nehody, požáry.

Jak počítáme

Co přebíráme od ČSÚ

  • Trestné činy

    Zjištěné a objasněné trestné činy za republiku, kraje a okresy: celkem, obecná a hospodářská kriminalita, vloupání do bytů, loupeže, znásilnění a vraždy. ČSÚ je přebírá od Policejního prezidia ČR.

  • Objasněné trestné činy

    Podle metodiky ČSÚ jde o objasněné činy spáchané ve vykazovaném roce. Činy z minulých let objasněné později se vedou jako objasněné dodatečně a v tomto čísle nejsou.

  • Dopravní nehody

    Nehody nahlášené Policii ČR, usmrcení a zranění podle stavu do 24 hodin po nehodě a hmotná škoda v tis. Kč (běžné ceny).

  • Požáry

    Počet požárů, přímá škoda a uchráněné hodnoty v tis. Kč (běžné ceny), usmrcení a zranění. Údaje vede Hasičský záchranný sbor ČR.

  • Obyvatelé

    Počet obyvatel k 31. 12. podle ČSÚ, ze kterého počítáme míry na obyvatele.

  • Řádek za Českou republiku

    Republiková čísla jsou řádek ČR z databáze KROK, ne náš součet krajů.

Co z údajů ČSÚ neuvádíme

  • Počty od 1 do 4

    Počet od 1 do 4 neuvádíme a píšeme „méně než 5“. Platí to pro každý počet z databáze KROK: zjištěné a objasněné trestné činy každého druhu, dopravní nehody, požáry a usmrcené nebo zraněné osoby, v okrese, v kraji i v řádku za republiku. ČSÚ tyto počty zveřejňuje přesně; neuvádíme je my, protože tak malý počet může v okrese ukázat na jednoho člověka. Z takového počtu neuvádíme ani míru na obyvatele, objasněnost nebo změnu proti předchozímu roku, v grafu nemá sloupec a v řazení okresů stojí na konci. Nula zůstává nulou. Peněžních údajů a počtu obyvatel se pravidlo netýká. Součty krajů a republiky skrytá čísla zahrnují. V tabulce krajů na stránkách Dopravní nehody a Požáry stojí řádek za republiku na téže stránce: když je tam skrytý počet ve sloupci jediný, neuvádíme ve sloupci ještě nejmenší další počet, aby skrytý nešel dopočítat. Stejně u okresů: okresy kraje dávají dohromady kraj, jehož počty jsou na jiných stránkách, proto kde by skrytý počet okresu šel dopočítat jako kraj minus ostatní okresy, neuvádíme v tom roce a ukazateli ještě počet jiného okresu téhož kraje a píšeme „neuvádíme“; neuvádíme ani míru z něj.

Co počítáme my

  • Součty za období

    Součet ročních čísel ČSÚ za všechny roky v datech. ČSÚ součty za období neuvádí.

  • Objasněnost

    Objasněné děleno zjištěnými, v procentech. Objasněné podle ČSÚ zahrnují jen činy spáchané ve vykazovaném roce, takže podíl neříká, kolik činů daného roku bylo objasněno nakonec.

  • Míra na 10 000 obyvatel

    Počet (trestné činy, nehody) děleno počtem obyvatel k 31. 12. téhož roku, krát 10 000; vraždy, znásilnění a loupeže na 100 000. Stav k 31. 12. není průměrný stav za rok.

  • Míra za období

    Průměr ročních měr, ne přepočet součtu za období na jeden počet obyvatel.

  • Neobjasněné

    Zjištěné minus objasněné. Činy objasněné dodatečně v dalších letech KROK neuvádí, takže se neodečítají.

  • Sloučené okresy

    V letech, kdy ČSÚ okres Praha-západ nebo Plzeň-sever samostatně neuvádí, sčítáme v přehledu okresů jeho trestné činy s okresem Praha-východ, respektive Plzeň-jih, a míru počítáme ze součtu obyvatel obou. Že jsou čísla započtena právě tam, je náš výklad podle součtu kraje, ne údaj ČSÚ.

  • Změna proti předchozímu roku

    Rozdíl dvou ročních čísel ČSÚ. Uvádíme ji jen tehdy, když jsou obě čísla aspoň 10.

Zlomy v řadách

  • Nový trestní zákoník od 1. 1. 2010

    Zákon č. 40/2009 Sb. nově vymezil trestné činy. Počty před rokem 2010 a po něm nejsou plně srovnatelné.

  • Vyšší hranice škody od 1. 10. 2020

    Zákon č. 333/2020 Sb. zvýšil škodu nikoli nepatrnou na 10 000 Kč. Část drobných majetkových činů od té doby není trestným činem, ale přestupkem, takže počet zjištěných činů klesl i beze změny chování.

  • Nová definice znásilnění od 1. 1. 2025

    Zákon č. 166/2024 Sb. vymezil znásilnění nově (čin proti seznatelné vůli oběti). Roky od 2025 proto nejsou s roky před ním plně srovnatelné. Text metodiky ČSÚ u tohoto ukazatele popisuje vymezení platné před rokem 2010.

  • Hlášení dopravních nehod od roku 2009

    ČSÚ u nehod uvádí: „V roce 209 došlo ke změně pravidel pro hlášení nehod.“ Jde zřejmě o rok 2009 (náš výklad): počty nehod v roce 2009 výrazně klesly. Řady nehod před rokem 2009 a po něm nesrovnáváme.

  • Srážky se zvěří od dubna 2025

    Od dubna 2025 policie ke srážce se zvěří vyjíždí, jen když je při ní někdo zraněn nebo usmrcen, škoda na vozidle přesáhne 200 000 Kč, je poškozen cizí majetek nebo vybavení silnice nebo vznikne překážka provozu. Ostatní srážky se zvěří nešetří, a v datech o nehodách proto od té doby nejsou. Počty nehod od roku 2025 proto nejde srovnávat s dřívějšími roky: pokles mezi roky 2024 a 2025 může být jen touto změnou evidence, ne menším počtem nehod.

  • Hranice okresů v letech 2007 a 2021

    KROK uvádí každý rok v tehdejším územním členění. Hranice okresů se změnily v roce 2007 a od 1. 1. 2021 (zákon č. 51/2020 Sb.), takže řada okresu nemusí popisovat stále stejné území.

  • Počet obyvatel v letech 2021 a 2022

    Počet obyvatel k 31. 12. v roce 2021 skokově klesl a v roce 2022 vzrostl. Míry na obyvatele se proto v těchto letech mění i beze změny počtu činů. Podle ČSÚ jsou od roku 2001 zahrnuti i cizinci s tzv. dlouhodobým pobytem.

Známé vady zdroje

  • Republika a kraje

    Republiková čísla přebíráme z řádku za Českou republiku, jak ho ČSÚ zveřejňuje (údaj ČSÚ). Se součtem 14 krajů ho porovnává náš import u každého ukazatele a roku 2000 až 2025. Počty se shodují ve všech letech kromě roku 2016. V roce 2016 uvádí ČSÚ za republiku 218 432 zjištěných a 101 773 objasněných trestných činů, součet krajů 217 927 a 101 642. Ze 14 ukazatelů trestné činnosti se v tom roce liší 12. ČSÚ tedy nejspíš část činů nepřiřadil žádnému kraji (náš výklad). Na stránkách uvádíme obě čísla tak, jak jsou. Peněžní ukazatele (v tis. Kč) se od součtu krajů liší nejvýš o 6 tis. Kč, což odpovídá zaokrouhlení (náš výklad).

  • Požáry v okresech Plzeň-město a Plzeň-jih

    Počty požárů okresů Plzeň-město a Plzeň-jih vypadají v letech 2008 až 2011 a 2013 prohozené (2008: 103 a 422; 2009: 95 a 345; 2010: 100 a 349; 2011: 96 a 446; 2013: 78 a 445; okolní roky 2005: 362 a 154; 2006: 391 a 123; 2007: 496 a 141; 2012: 434 a 86; 2014: 312 a 80; 2015: 374 a 123; 2016: 301 a 83). Součet kraje sedí. Uvádíme čísla, jak je ČSÚ zveřejnil, a neopravujeme je; že jde o prohození, je náš výklad.

  • Okresy, které ČSÚ v některých letech samostatně neuvádí

    Okres Plzeň-sever, dopravní nehody: v letech 2015 až 2019 je ČSÚ neuvádí vůbec a v letech 2013, 2014 a 2020 až 2022 uvádí nulu. Okres Praha-západ, trestné činy: v letech 2016 až 2022 a 2025 je ČSÚ neuvádí vůbec a v letech 2023, 2024 uvádí nulu. Okres Plzeň-sever, trestné činy: v letech 2016 až 2022 a 2025 je ČSÚ neuvádí vůbec a v letech 2023, 2024 uvádí nulu. Okres Praha-západ, dopravní nehody: v roce 2022 je ČSÚ neuvádí vůbec. Krajské součty tyto okresy zahrnují.

  • Obyvatelé okresů v roce 2017

    Počet obyvatel k 31. 12. 2017 chybí u okresů Louny, Most, Břeclav, Hodonín; krajské počty je zahrnují. Míru na obyvatele tam pro rok 2017 neuvádíme.

  • Kraj a součet jeho okresů

    Jihočeský kraj 2001, uchráněné hodnoty: kraj 354 763, součet okresů 335 863 tis. Kč. Plzeňský kraj 2016, trestné činy celkem, zjištěné: kraj 9 679, součet okresů se liší o méně než 5. Plzeňský kraj 2016, trestné činy celkem, objasněné: kraj 4 931, součet okresů se liší o méně než 5. Plzeňský kraj 2016, hospodářská kriminalita, zjištěné: kraj 1 144, součet okresů se liší o méně než 5. Peněžní ukazatele se jinak liší jen zaokrouhlením.

  • Texty metodiky

    U hospodářské kriminality (zjištěné) uvádí ČSÚ stejný text jako u objasněných činů a v názvu píše „třestných“. U nehod píše rok 209. Texty přebíráme beze změny.

Co data nezachycují

  • Obce a správní obvody ORP

    Trestné činy, nehody ani požáry KROK pod úroveň okresu nečlení.

  • Jednotlivé případy

    Data jsou už na vstupu sečtená za rok a území; žádný skutek, nehodu ani požár nejde dohledat.

  • Dodatečně objasněné činy, stíhané osoby a škoda z trestné činnosti

    KROK je u těchto ukazatelů neuvádí.

  • Oběti, soudní výsledky a tresty

    Nejsou součástí databáze KROK.

  • Regiony soudržnosti

    Osm oblastí KROK načítáme kvůli kontrolám, na stránkách je neuvádíme.

Zjištěné a objasněné trestné činy, nehody, požáry a obyvatele přebíráme, jak je ČSÚ uvádí, včetně řádku za republiku. Počet od 1 do 4 neuvádíme a píšeme „méně než 5“. Součty za období, objasněnost, míry na obyvatele, neobjasněné a sloučené okresy počítáme my. Data: Policie ČR a HZS ČR, zveřejněno Českým statistickým úřadem v databázi KROK, licence CC BY 4.0. Součty za období, podíly, míry na obyvatele a sloučené okresy: statnifinance.cz. Zdroj: Český statistický úřad, databáze KROK, okruh 30: kriminalita, dopravní nehody, požáry. Licence CC BY 4.0, podmínky užití údajů ČSÚ. Podmínky ČSÚ žádají uvést podmínky užití a označit odvozené údaje jako odvozené, ne je vydávat za nezměněnou oficiální statistiku.